• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lady Gaga, arrin 10 milionë fansa në Facebook

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113

Lady Gaga thyen një rekord virtual, duke regjistruar 10 milionë fansa në faqen e Facebook.

Në muajin prill numëroheshin vetëm 6 milionë por tashmë kanë kaluar kufirin e 10 milionëve, duke kaluar aktorin amerikan Vin Diesel e presidentin Barak Obama.

Më popullorë se këta të tre është loja Texas Hold’Em Poker me 22 milionë, Michael Jackson me 14 milionë, Mafia Wars (12), autopromocioni i FB (11) dhe vizatimori “Family Guy” (10).

Sipas famecount.com që analizon Twitter e YouTube, Lady Gaga mban rekordin absolut në këto dy faqe. Këngëtarja amerikane e ndërtoi gjithcka brenda 2 viteve pasi debutoi në vitin 2008 me albumin e saj të parë.
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Bu7NqI0hP9M"]YouTube- Lady Gaga Thanks All Her Little Monsters on Facebook!
 
Top