• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lajm sensacional: Kroatët brohorasin “Kosova Republikë” në mes të Spanjës

Gi de Masha

The untochables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
15,117
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Kroatët brohorasin “Kosova Republikë” në mes të Spanjës
Në Spanjë është mbajtur kampionati evropian i hendbollit për gjeneratën U21.

Franca është shpallur kampion pasi kanë mposhtur në finale Kroacinë. E tifozët kroat pas ndeshjes kanë konfirmuar mbështetjen e tyre për Kosovën edhe në rrugët e një shteti që nuk e ka njohur pavarësinë tonë.

Kroatët kanë dalë rrugëve të qytetit të Vigos duke bërtitur “Kosova Republikë”.

Kujtojmë se Spanja ka hasur në shumë sanksione nga organizata të ndryshme të sportit pasi që nuk i ka pranuar simbolet e Kosovës.
 

Attachments

Last edited:
Top