• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lajme/ngjarje nga "Kosova e re" ( 6.10.2019 - ... )

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,142
Pikët
113
Ti kot i zgërdhihesh atij. Nuk e ka ai me humor, por sepse ka karakter të pistë njerzor dhe shef veç ku të grriçet, ngacmoj e provokojë...jo po vetëm t'a dijsh dhe ti ..jo për noj gjo...
Po mos...e RRUJ FARE,se Beni o msu me kshu NDOT-jesh.

Apropo....

Balje: Sulmi në Veri ka mesazh për institucionet e Kosovës, mos vallë duhet dikush të vritet që të reagohet.


PS....PA e ditur ndodhine, mund te jene dhe serbe(dhe PA shaka ne kete rast),keshtu qe...
Ata ushtaraket qe jane te pregatitur....MOS ti cojne ne Kuvajt por veri.
Se NUK i dihet edhe TANI.
Sepse...paqen globale, NUK mund ta vendosin ca me plisa mbi...DUPE.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
30,881
Pikët
113
Ti kot i zgërdhihesh atij. Nuk e ka ai me humor, por sepse ka karakter të pistë njerzor dhe shef veç ku të grriçet, ngacmoj e provokojë...jo po vetëm t'a dijsh dhe ti ..jo për noj gjo...
Nuk na punon interneti ne Berlin vetem ju aty ne katunet e Stuttgart Ju punon
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,212
Pikët
113
Paçka se në diskutime njerzit marrin shumë zjarr dhe kush nga padija dhe kush nga keqdashësia flasin keq për H.Thaçin por në të vërtetë deri tani njeriu më i përshtashëm për menaxhimin e Kosovës është pikërisht ai.
Mos të harrojmë edhe një gjë që Thaçi është politikan edhe si profesion (ka studiuar në këtë fushë).
Si thotë populli në këto raste..."Kur më keni do më shani, kur mos të më keni do më qani"
Paramendo kur edhe Akrep Mafishja, qe bene nder me te informuarin nder ta, ja huq me keshtu rilindje viziona te menduarit, se ne cidhen shkalle te ingjurances i kane ata i ingjurantat tjere in to Odhbenia Republik of rrota e Zetorit 😲🤣

Me duket qe Erdhi Dimri e shkruajti dje qe IQ mesatare ne Odhbenia e kishit 24, i bie 70 vende poshte Angoles 😂
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,111
Pikët
113
Paramendo kur edhe Akrep Mafishja, qe bene nder me te informuarin nder ta, ja huq me keshtu rilindje viziona te menduarit, se ne cidhen shkalle te ingjurances i kane ata i ingjurantat tjere in to Odhbenia Republik of rrota e Zetorit 😲🤣

Me duket qe Erdhi Dimri e shkruajti dje qe IQ mesatare ne Odhbenia e kishit 24, i bie 70 vende poshte Angoles 😂
Thonë që kur koka nuk mban flokët trutë nuk i mban e nuk i mban.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,960
Pikët
113
Po mos...e RRUJ FARE,se Beni o msu me kshu NDOT-jesh.

Apropo....

Balje: Sulmi në Veri ka mesazh për institucionet e Kosovës, mos vallë duhet dikush të vritet që të reagohet.


PS....PA e ditur ndodhine, mund te jene dhe serbe(dhe PA shaka ne kete rast),keshtu qe...
Ata ushtaraket qe jane te pregatitur....MOS ti cojne ne Kuvajt por veri.
Se NUK i dihet edhe TANI.
Sepse...paqen globale, NUK mund ta vendosin ca me plisa mbi...DUPE.
Po nuk ishte vetëm problem i Benit, o Beni, por edhe imi, sepse Beni mua më uroj një të diele të mirë me gjithë familje dhe ai ndytësira na ndërhyri në përsonale me tallje idiote e provokative...e tjetri i'a miratonte atë idiotësi...

Sa i përket shkrimit më poshtë, shkau do t'a bëj të veten me veriun...edhe sikur "shqiptarët" t'a çkulin (nëndialekt nga Kosova) apo rrjepin lëkurën e fytyrës duke u grrithë e çierr për flamuj...
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,212
Pikët
113
Thonë që kur koka nuk mban flokët trutë nuk i mban e nuk i mban.
Eshte si te thuhet, ka studjuar ne Harward ose ne Sorbona University ai mister zhgarravina me kapucen lgtb bojerash ne koke dhe pjaten me spaghetti kur bredhte poshte urave te Parisit, duke shitur ikona 10 ojra/ cope 😂
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,276
Pikët
113
Brenda një jave nis ushtrimi më i madh ushtarak amerikan në Kosovë

Ushtare.png


Ushtrimi më i madh ushtarak i SHBA-së që nga Lufta e Dytë Botërore, që do të fillojë brenda një jave, e përfshinë edhe Kosovën.

Forca e Sigurisë së Kosovës ka mbi 1 vit e gjysmë që përgatitet t’i ushtrojë 330 ushtarë të saj bashkë me 26 kombe tjera për t’u bërë pjesë e aktiviteteve ushtarake në kuadër të Defender 21.
Ushtrimet teorike veçse kanë nisur këtë të hënë në Gjakovë për t’iu paraprirë atyre praktike.

Shefi i departamentit për operacione dhe trajnime në Forcën e Sigurisë së Kosovës, kolonel Ejup Maqedonci, ka treguar se cila do të jetë përmbajtja e ushtrimit.

“Njësia jonë do të zhvendoset në Babaj të Bogës për të kryer një operacion të rikthimit të gjendjes në normalitet pasi që në skenarin që e kemi përgatitë me ushtrinë amerikane është paraparë një depërtim i armikut brenda zonës”, tha Maqedonci, njofton Klan Kosova.

Nga 28 mijë trupa të shpërndarë në Ballkan, Detin e Zi dhe vendet Baltike, në Kosovë do të zbarkojnë nikoqirët e Defender, ushtarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës që do ta mbështesin FSK-në në këmbësori.

E vetë ushtarët e Kosovës do të ushtrojnë edhe në Shqipëri si vend mik dhe në Kroaci.
----
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,111
Pikët
113
@Samiu ke ndonjë gjë për të diskutuar?

Qeveria e Kosovës ndryshon kurs: Vendos në plan të parë dialogun Prishtinë-Beograd
May 11, 2021 19:09Për qeverinë “Kurti 2” dialogu me Serbinë ka kaluar në pikën e parë të planit të qeverisë.
Këtë ndryshim kursi të qeverisë, e ka konfirmuar zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla –Schwarz, e cila ka publikuar pikat kryesore të programit qeverisës.
Ndryshe nga deklarata që Albin Kurti dha kur mori detyrën, në të cilën u shpreh se dialogu Prishtinë – Beograd nuk është në prioritete e qeverisë së tij, pas vizitës së tij në Bruksel, ky qëndrim ka ndryshuar.
Një mesazh të qartë të Brukselit për qeverinë e Kurtit e dha Shefi i diplomacisë evropiane në konferencën e djeshme për media, pas takimit të ministrave të jashtëm të shteteve anëtare të BE-së.
Josep Borel theksoi se nuk mund të shkohet në pushimin e verës pa rifilluar bisedimet Kosovë-Serbi.
Ai tha se Kosovës i duhet kohë për t’u përgatitur, sepse qeveria në ikje e Avdullah Hotit nuk i informoi ata për situatën e bisedimeve të mëparshme.
Por ky i fundit përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar dokumentet, që i ka dorëzuar Kurtit ditën që dorëzoi detyrën.
Megjithatë pas tentativave të Kurtit për të mos e vendosur dialogun me Serbinë në pikën kryesore, duket se tashmë presioni i mundshëm nga Brukseli ka bërë që kreu i qeverisë të fillojë nga puna për bisedimet me Beogradin.
o.j/dita
FacebookWhatsAppViberhttp://www.gazetadita.al/#telegram
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
7,960
Pikët
113
@Samiu ke ndonjë gjë për të diskutuar?

Qeveria e Kosovës ndryshon kurs: Vendos në plan të parë dialogun Prishtinë-Beograd
May 11, 2021 19:09Për qeverinë “Kurti 2” dialogu me Serbinë ka kaluar në pikën e parë të planit të qeverisë.
Këtë ndryshim kursi të qeverisë, e ka konfirmuar zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla –Schwarz, e cila ka publikuar pikat kryesore të programit qeverisës.
Ndryshe nga deklarata që Albin Kurti dha kur mori detyrën, në të cilën u shpreh se dialogu Prishtinë – Beograd nuk është në prioritete e qeverisë së tij, pas vizitës së tij në Bruksel, ky qëndrim ka ndryshuar.
Një mesazh të qartë të Brukselit për qeverinë e Kurtit e dha Shefi i diplomacisë evropiane në konferencën e djeshme për media, pas takimit të ministrave të jashtëm të shteteve anëtare të BE-së.
Josep Borel theksoi se nuk mund të shkohet në pushimin e verës pa rifilluar bisedimet Kosovë-Serbi.
Ai tha se Kosovës i duhet kohë për t’u përgatitur, sepse qeveria në ikje e Avdullah Hotit nuk i informoi ata për situatën e bisedimeve të mëparshme.
Por ky i fundit përmes një statusi në rrjetet sociale ka publikuar dokumentet, që i ka dorëzuar Kurtit ditën që dorëzoi detyrën.
Megjithatë pas tentativave të Kurtit për të mos e vendosur dialogun me Serbinë në pikën kryesore, duket se tashmë presioni i mundshëm nga Brukseli ka bërë që kreu i qeverisë të fillojë nga puna për bisedimet me Beogradin.
o.j/dita
FacebookWhatsAppViberhttp://www.gazetadita.al/#telegram
Mirëmëngjesi s'pari Kepo.
Çfarë do ti që të diskutojë unë?
Thuaj ti çfarë të them unë dhe unë do t'a them....😁

Pak hajgare...

Unë më sa mbaj mend, të kam dhënë të drejt gati se plotësisht për gjitha ato që ke thënë për këtë qeverinë Kurti, e sidomos për Kurtin përsonalisht. Them "gati..." sepse të kundërshtoja apo nuk pajtoja me ty për faktin që ti nuk ishe për, që t'i japim mundësinë që t'a dëshmojë dhe ky veten....dhe ja, nuk shkoj larg dhe tani po e dëshmon veten...nejse...
Por gjithashtu, se gjithëçka që kam thënë atëkohë, ka qenë në lidhje me politikën përmbrenda Kosovës.
Për politikën e jashtme, përfshirë edhe dialogun me Serbinë, e kam thënë që moti, para qeverisë Kurti e Haradinaj etj., se atë(politikë) që do t'na ofrojnë "miqtë" tanë ndëkombëtar atë do t'a bëjmë, sepse këtë "nënshtrim qeverisës" ( mund t'a quajmë edhe kapitullim po deshëm... s'është fare gabim) e kemi nënshkruar në Rambuje.
Bile, para pak ditëve edhe @Zana-ës i kam thënë për Kurtin, se ose "do t'ia ngrejn (tërhjekin) veshin ndërkombëtarët ose ai vetvetes".
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,419
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Mooos 😆 kaq shpejt ndryshoi drejtim ky ? 🤔 c’fare trishtimi dhe zhgenjimi per fansat dhe per burrerine qe krenohen me nje buburrec si ky. 😁
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
66,111
Pikët
113
Mooos 😆 kaq shpejt ndryshoi drejtim ky ? 🤔 c’fare trishtimi dhe zhgenjimi per fansat dhe per burrerine qe krenohen me nje buburrec si ky. 😁
Ca si puna e Piratit dhe Fshatarucit e kan lëkurën e trashë, as skuqen dhe as zverdhen për ato që kan thën më parë.
Këtu do jemi dhe do ti shohësh, ata do jenë që do ta shajnë pas ca kohësh pa e vrarë mëndjen se ça kan thën përpara.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,419
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ca si puna e Piratit dhe Fshatarucit e kan lëkurën e trashë, as skuqen dhe as zverdhen për ato që kan thën më parë.
Këtu do jemi dhe do ti shohësh, ata do jenë që do ta shajnë pas ca kohësh pa e vrarë mëndjen se ça kan thën përpara.
Yeap shume dakort me ty . 😀
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
1,591
Pikët
63
O Sami,
nuk ka shtet te pamvarun ne Ballkan.
Kosova asht protektorat,prandaj bajme si na thone.
Kurtit i duhen dy mandate per me ba Kosoven shtet,gati te pamvarun.Nji mandat nuk i mjafton.
Nuk asht qe s`rren Kurti,se te gjithe politikanet rrejne, po ky nuk asht hajn dhe asht ma i zgjuet se cilido politikan shqiptar qe e kemi sod.
Shqipnia me u ba shtet....mbas nja 20-30 mandatesh...po shpresojme.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,142
Pikët
113
Kurti: Vaksinat erdhën në ditën ndërkombëtare të infermierëve.....

Sot, kanë arritur 38,400 doza të vaksinës AstraZeneca. Së bashku me.... Koordinatoren për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Ulrika Richardson dhe drejtoreshën e............... USAID-it, Lisa Magno, pranuam kontingjentin.Kurti vlerësoi.....
kanë qenë në front,
ky përkushtim,
që të përmbushim,
që të angazhohemi,
që të sigurojmë......
Kështu, shpresojmë.

PS....PANeuropian qe do te THOTE....NUK do kene...
sinore,
brazda
aPO...... kufi = TROJET me shkinat.

SHENOJENI.

(Sipas meje).

SADA.

Tash...RELAX.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,212
Pikët
113
Ca si puna e Piratit dhe Fshatarucit e kan lëkurën e trashë, as skuqen dhe as zverdhen për ato që kan thën më parë.
Këtu do jemi dhe do ti shohësh, ata do jenë që do ta shajnë pas ca kohësh pa e vrarë mëndjen se ça kan thën përpara.
O kombinati canabist i koperatives socjaliste, qe je rrote zetori shifej edhe nga kabina e raketes kineze ``fumato``

qKa pu thote, QkA po shkruan ketu ??? :unsure:


Borrell: "Albin Kurti me kerkoi kohe per t’u pergatitur per dialog, vazhdojme kur te jete gati"!
Humben disa legena-govata anal-lista, qe britnin neper studio televizive, se: "kush eshte Albini, qe Evropa t'i pershtatet kerkesave te Albinit"!

Ja pra, qe kur ke njerez te ditur, te pa korruptuar, e te pa shantazhuar, fjala tyre ka peshe dhe eshte vendimtare edhe per Evropen! Sepse siç do e thoshte zt.Kurti: "Kosova nuk duhet te jemi qellimi i bisedimeve ne tavoline, por duhet te jemi pale ne tavolinen e bisedimeve me Serbine, sepse ne jemi shtet i pavarur dhe duhet te jemi te barabarte ne tavolinen e bisedimeve"!

Ka ikur koha e "Grenellizmit"(diktateve), koha e razumesh.razumem., qe e pyeste Vuqiqi (shefi i tumanes juve) Avdulla Hutin ne Bruxelles.


Koha e Hashimave qe ikni me duar n'xhepa ne Bruxelles dhe «wi are not probematik gays»! me Baton Stanishiqa e plote argate nga kazanat dhe legenat e mediumeve.

In Kusova eshte nju epoka me njerez qe kane taban, qendrim e vendosmeri dhe jo drogiraq Surreli, qe i bene batare sikur prostituten e semaforave :ROFLMAO: se ajo e bordedhos kushton sa trefishi i ketyre prosti-rrugaçes ``fumato``

Heren qeter te pergatitesh sikur per provim kur shkruan, ti qitetari i shtetit perralla-tregonjes 😂
 
Top