• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lajme/ngjarje nga "Kosova"

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,343
Pikët
113
Kompania austriake ka pergjegjesi(sipas meje) se shqiptaret jane.........LOPE.
Un ështorva pyetjen, se edhe kjo çështja e "vatikanit serb në Kosovë" është aktuale në lidhje me bisedimet. Dhe duke e marr parasysh faktin e padrejtësive që na bëhen në raste të shumta, në bisedime të tilla, dhe duke e marrë parasysh faktin se serbët e dijnë fare mirë se mund t'a humbin atë të drejtë që ata kërkojnë për atë vend, mund të ndodhë çdo gjë vetëm e vetëm për t'i manipuluar ato fakte ..apo nxit deri te ndonjë marrveshje në favor të tyre ...
Nejse unë kështu siç thash më lart kot si pyetje e si ide, nëse ky ujësjellës ka gjë të bëj me atë manastirin... aty...
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,343
Pikët
113
Decani e paska ujin me renie te lire qe vjen nga disa burime te ndryshme. Disa puseta i paskan gjete te hapura jo larg prej kishes.. por prap nuk isha ngut me spekulu dicka. Besoj se shpejt perfundojne hetimet e merret vesh kjo pune.
Nejse, i thash Benit më lart pse e shtrova pyetjen...por qëllimin e kisha vetëm për informacion...
Faleminderit.
 
  • Like
Reactions: Rex

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
18,853
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Eshte me e lehte se diteve tjera. Ka renie te numrit te atyre te kerkojne ndihme. Ujesjellesi eshte jashte funksionit dhe po ofrohen zgjidhje alternative te furnizimit me uje.
More, dy net më parë, një banor sikur tha: familja jonë nuk përdorim uji të ujësjellësit?! ( megjithatë janë sëmurë )
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,918
Pikët
113
More, dy net më parë, një banor sikur tha: familja jonë nuk përdorim uji të ujësjellësit?! ( megjithatë janë sëmurë )
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,084
Pikët
113
Decani e paska ujin me renie te lire qe vjen nga disa burime te ndryshme. Disa puseta i paskan gjete te hapura jo larg prej kishes.. por prap nuk isha ngut me spekulu dicka. Besoj se shpejt perfundojne hetimet e merret vesh kjo pune.
Identifikohen dy serbët që dyshohet të kenë lidhje me helmimin në Deçan.

.......është bërë identifikimi i personave që shihen në ato fotografi dhe do të verifikohet nëse kanë lidhshmëri eventuale me situatën e krijuar ditëve të fundit në komunën e Deçanit.

https://alsat.mk/identifikohen-dy-serbet-qe-dyshohet-te-kene-lidhje-me-helmimin-ne-decan/

E vertete kjo Rex????
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
8,343
Pikët
113
Identifikohen dy serbët që dyshohet të kenë lidhje me helmimin në Deçan.

.......është bërë identifikimi i personave që shihen në ato fotografi dhe do të verifikohet nëse kanë lidhshmëri eventuale me situatën e krijuar ditëve të fundit në komunën e Deçanit.

https://alsat.mk/identifikohen-dy-serbet-qe-dyshohet-te-kene-lidhje-me-helmimin-ne-decan/

E vertete kjo Rex?????
E vërtet Beni, se e paske pyt Rex-in e ndoshta po përgjigjem pa rend...t'më falni nëse po...
Madje për këta dy serbë ka reagu edhe vet kryeministri vuçiq duke kundërshtuar e mohuar se ata dy serbë kanë gjë të bëjnë me rastin...
Po pse të reagoj ai? Në çfarë roli e funksioni e bënë reagimin? Janë institucionet përkatëse të Kosovës për hetimin e rastit. Kaq... njëherë-përnjëherë...
Unë për këtë arsye edhe e pyeta Rex-in më herët nëse këto burime apo ujësjellës kanë ndonjë lidhshmëri me "vatikanin e Deçanit"...n'çfardo forme...
Në marrveshjen a ardhshme Kosovë-serbi përfshihet edhe Manastiri i Deçanit...

P.s. Akte apo dosje sekrete të cilat mbase, pas 50 vitesh do hapen...nejse...
 
  • Like
Reactions: Rex

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,918
Pikët
113
Identifikohen dy serbët që dyshohet të kenë lidhje me helmimin në Deçan.

.......është bërë identifikimi i personave që shihen në ato fotografi dhe do të verifikohet nëse kanë lidhshmëri eventuale me situatën e krijuar ditëve të fundit në komunën e Deçanit.

https://alsat.mk/identifikohen-dy-serbet-qe-dyshohet-te-kene-lidhje-me-helmimin-ne-decan/

E vertete kjo Rex????
Nuk kam info me shume se keto te portaleve por aty ku ka tym ka edhe zjarr thone.

E di se mjafton te hedhet nje qen apo cfaredo kafshe e ngordhur ne burim dhe te ndodhe kjo qe ndodhi. Dihet se kapaket e pusetave jane gjetur te hapura e kamerat e malit te ndalura.. pra cdo gje eshte e mundur.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
58,084
Pikët
113
Top