• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lajme qe ju hapin barkun

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,754
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Nje nga gazetat shqiptare kishte par nje foto te vajzes me femien e saj ne facebook ku thoshte "zoti te ma fali" dhe e perkthyen ne anglisht qe mesazhi fundit tek femia i saj ishte "god forgive me" :oops:

Un dua update nga gazeta amerikane. I want to know that this is either fake or that it happened and the monster is in jail for life :(
E vetmja gje e sigurt eshte qe kjo e gjora ka vdekur. Cdo gje tjeter eshte gjepure, prandaj nuk e gjen ne lajmet amerikane. Nuk ka gje qe nuk e raportojne lajmet lokale ne usa.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E vetmja gje e sigurt eshte qe kjo e gjora ka vdekur. Cdo gje tjeter eshte gjepure, prandaj nuk e gjen ne lajmet amerikane. Nuk ka gje qe nuk e raportojne lajmet lokale ne usa.
Po k’te nga e vertetove ti tani qe qenka e sigurte? And if this is true why does it matter the rest .. it only matters if it’s not true .
 

Erdhi Dimri

me ortekë
Anëtar
Sep 9, 2017
Postime
1,754
Pikët
113
Vendndodhja
Upstate NY
Po k’te nga e vertetove ti tani qe qenka e sigurte? And if this is true why does it matter the rest .. it only matters if it’s not true .
Qenka nje familje ne fb me kete mbiemer, edhe te ndjeren po ta kerkosh ne fb photos e gjen....

Te tjerat kane rendesi sepse shume here perdoret fatkeqesia njerezore qe disa te bejne para, gazetari, politike, etj.

Eshte fakt qe nga fatkeqesia e dikujt perfitojne te tjere dhe prandaj keto lajme kane nevoje te filtrohen.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Qenka nje familje ne fb me kete mbiemer, edhe te ndjeren po ta kerkosh ne fb photos e gjen....

Te tjerat kane rendesi sepse shume here perdoret fatkeqesia njerezore qe disa te bejne para, gazetari, politike, etj.

Eshte fakt qe nga fatkeqesia e dikujt perfitojne te tjere dhe prandaj keto lajme kane nevoje te filtrohen.
Ok but can u next time not mix those two things together meqe lajmi per viktimen qenka fakt I sakte .. Coz is not nice .

& u are a little bit strange urself .. u know .?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,699
Pikët
113
Është turp, dje në TV, nesër të shes bukë për 100 lekë”/ Këngëtarja e njohur shpreh hapur dëshpërimin.

Në studion e emisionit “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutua mbi muzikën dhe çështjen e koronavirusit.

Një ndër të ftuarat ishte këngëtarja Xheisara. Ajo tha se pauza prej tetë muajsh tashmë e ka dëmtuar rëndë ekonomikisht. Xheisara u shpreh se nuk ka mundësi të paguajë taksat, ndërsa shtoi se e ka të vështirë të ndryshojë profesion.

“Është turp, dje në televizor dhe nesër të shes bukë 100 lekë, 200 lekë”, tha këngëtarja.

Më tej shtoi:

“Unë paguaj taksa, mua shteti më merr një herë në muaj në telefon dhe thotë paguaj taksat. Ndërkohë që unë s’kam lekë. Po mua çfarë po më hyn në punë bashkia. Unë sot kam nevojë për shtetin. Këngëtarët të presin se kanë bërë lekë mjaftueshëm. Ne nuk jemi në punë, a nuk meritojmë ne të na jepnin pagë nga shteti”, tha këngëtarja.

FAZITI apo mendimi VETIAK.....per si puna e ksaj qe e..............SLLUSHONI ju DEBILA(E) laskuriqi nga Kina = INSHALLAH sjell ene pasARDHES apo te RROJE nja ....50 VJET te TJERA.

KAQ....u cliruam si organike dhe

Tung.
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,081
Pikët
83
si e kane fytyren killerat, e?
te rrumbullaket e kane budallenjte e incidenteve qe nxehen pa shkak dhe te mprehte dhe si thike psikopatet qe fiksohen pas dikujt!
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
27,479
Pikët
113
si e kane fytyren killerat, e?
te rrumbullaket e kane budallenjte e incidenteve qe nxehen pa shkak dhe te mprehte dhe si thike psikopatet qe fiksohen pas dikujt!
shum paikopate qarkullojne around sipas pershkrimit tend Carlos
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,699
Pikët
113
E dashura e Elon Musk thotë se ajo është gati të vdesë në Mars.

Cfare te shkruaj qe....akoma ske vajt ke g...i-i s.....s!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ne k’te sezon k’to lajmet ndaj politikes .🤮🤮🤮
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,699
Pikët
113

Tashi PO e mush GOJEN....po KUJT i PLASI.
Perse?
SEPSE....
09000010000-2021-flexi.jpg

DANKE.
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Lajmet shqiptare ne fillim: Me mungon Shqipria
Lajmet vashdojne : I take that back. Jam mire ktu ku jam mbasi degjohen lajme qe ven duret ne koke.
Pastaj me kujtohet pse hika :Ekonomi lesh, shoket qe ngelen aty lesh, vendi lesh. Mos ndryshoni anjehere.
 
Last edited:
Top