• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Led Zeppelin

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Led Zeppelin ishte Rock grup Angleze te formuar ne vitin 1968 e qe ka funkcionu deri ne fund te vitit 1980
stili muzikor i grupit ishte Blues , Rock dhe Hard Rock
antarët e grupit ishin :
- Robert Plant
- Jimmy Page
- John Paul Jones
- John Bonham i cili vdes ne vitin 1980


diskografija :1969 - Led Zeppelin
1969 - Led Zeppelin II
1970 - Led Zeppelin III
1971 - Led Zeppelin IV

1973 - Houses of the Holy
1975 - Physical Graffiti
1976 - Presence
1976 - The Song Remains the Same (Live)
1979 - In Through the Out Door
1982 - Coda
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Led Zeppelin

The best band forever! Këtu ma ke kënaqur shpirtin, me Led Zeppelin.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Led Zeppelin

The best band forever! Këtu ma ke kënaqur shpirtin, me Led Zeppelin.
kjo ishte ne pika shum te shkurta ... se te shkruajsh per Led Zeppelin ka teper shum.. por e bera keshtu qe edhe te tjeret te ken hapsir te mjaftushme...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Led Zeppelin

kjo ishte ne pika shum te shkurta ... se te shkruajsh per Led Zeppelin ka teper shum.. por e bera keshtu qe edhe te tjeret te ken hapsir te mjaftushme...
Do të më duhej pa frikë një javë të shkruaja për Led Zeppelin. :)
 

KILI MERTURI

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 17, 2010
Postime
86
Pikët
0
Përgjigje e: Led Zeppelin

Janë #1

Ju përshënde duke ju preferuar që ti dëgjoni sa më shumë mbretërit e muzikës së rokut!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
BAC, U KRYMB!
 

Viktoria

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 19, 2010
Postime
32
Pikët
0
Vendndodhja
Mali i Zi
Përgjigje e: Led Zeppelin

Te pavendesushem...urime per propozim te mir...fuck the rest,rock is the best-esht ken dikur dersa tani Lorenna Mckennit dhe Sarah Brightman kan me nota te lehta...ndoshta kjo vjen me vite :)
Argetim te mir,kili merturi.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Led Zeppelin

si u pagzuan me emrin Led Zeppelin ?
ne kohën e ashtuquajtur British Blues
ishte viteve 60-a nje grup me emrin The Yardbirds ,te formuar ne vitin 1962
e cila ne Rock histori njihet si grup , nga e cila dolen Rock gitaristat ma te mirë si :

- Eric Clapton
- Jeff Beck
- Jimmy Page

Page ishe Bass Gitarist deri ne viin 1965 , kur Eric Clapton del ne John Mayalls Bluesbreakers , Jeff Beck e fillon solo karieren ne vitin 1966 atëhere ne ket vit Jimmy Page kalon ne gitare...
... grupi The Yardbirds u shkatrua ne vitin 1968 dhe mbeti turneja e hapur... Page nuk u dorzua dhe filloj ti mbledh antaret e ri per band ... ndihmen ma te madhe ja dha bateristi i grupit Who , Keith Moon , te cilin e luti Page ti bashkangjitet ne grupin e tij , por Keith nuk pranoj.. kishte nje shoqri te mirë dhe ja propozoi Bonzon edhe Plantin e i tha se do te jeni nje grup shum i mirë e do te ngjiteni lart si Lead Zeppelin ( cepelin i letë ...)
turnen e vazhduan me emrin New Yardbirds e pastaj e ndryshuan ashtu siq kishte deshir Keith Moon
Lead Zeppelin por tek Lead e hoqen shkronjen a se ma cool tingllonte ...
" The Band will go over like a Lead Zeppelin " , Keith Moon - The Who
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Led Zeppelin

led zeppelin jan kultur e muzikes,jan ni grup qe e kan statusin kult ne rock histori
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,826
Pikët
113
Përgjigje e: Led Zeppelin

Min4.59sec
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,126
Pikët
113
Përgjigje e: Led Zeppelin

why the fuck this song is that short?! its a diamond

 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Led Zeppelin

busavat --riqi sambora thojke se kush deshiron me u mesu se qesht kitarja le ta ndegjon gjimi pegj te led zeppelin.
 

KILI MERTURI

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 17, 2010
Postime
86
Pikët
0
Përgjigje e: Led Zeppelin

Jan inspirim i pashtershëm për muzikën rock me të gjitha zhanret që lidhen me rokun!

Kili
SHQIPËRIA ETNIKE ËSHTË GJAKU IM QË NUK FALET!
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Led Zeppelin

Led Zeppelin- IV: Esht albumi me i shituri ne amerik nga ky bend, mbi 20 miljon
qe njihet albumi me i shituri.pak grupe nga rok muzika kan ndonje album te shitur mbi 20 miljon ne amerik.
metallika
mit lov
bon jovi
nirvana
gansn ros
def lepard
xhimi hendriks---------te gjiht kta e kan ka ni album po te njejten kategor si led zepelin mbi 20 miljon te shitur,dot thot albumet me te shitura te hevy metallit deri me tani.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Led Zeppelin

ashtu asht Trestenik , Led Zeppellin IV , i njohur me emrin kater simbolet , asht albumi ma i sukseseshum i tyre .. gjithashtu edhe nga albumet te cilet e gezojn suksesiin ma te madh ne historin e Rock Muzikes ne pergjithsi ..
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Led Zeppelin

ashtu asht Trestenik , Led Zeppellin IV , i njohur me emrin kater simbolet , asht albumi ma i sukseseshum i tyre .. gjithashtu edhe nga albumet te cilet e gezojn suksesiin ma te madh ne historin e Rock Muzikes ne pergjithsi ..
busavat mirmrama sikur te kishin ber ndoje koncert led zepelin e mi par live do ishte shum interesant-go-
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Led Zeppelin

Mirmroma juve roketareve.(Pershendetja eshte shumes,po duke hequr Busaven del njéjés.Del vetem mirmroma Trestenik).

Zeppelin, duhet te jete nga te pakta grupe Rock qe jane pelqyer edhe nga nje publik qe nuk preferonte kete muzik.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Led Zeppelin

mirmrama Trestenik ,
ne vitin 2007 e kan pas nje koncert ne Londer ne O₂-Arena ku kan ba muzik para 20 000 spektatorve ( se aq ka pas kapacitet salla ) .. e per bileta ishin te interesuar mbi 2 milion nerez , edhe pse qmimi i biletes ishte shum i lart dikund ka 180 euro.. ne ket koncert ne tupane ishe djali i te ndjerit John Bonham i cili quhet Jason Bonham .
 
Top