• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ledhatoni sytë

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Masazhistët amerikanë kanë gjetur teknikë të re për relaksim: në sytë e lodhur dhe të ënjtur të klientëve po i vënë nga dy gurë të lëmuar, të ftohtë.
Masazhistët amerikanë kanë gjetur teknikë të re për relaksim: në sytë e lodhur dhe të ënjtur të klientëve po i vënë nga dy gurë të lëmuar, të ftohtë.

"Ndjenjën që jua ofrojnë, do të ndikojë që të çliroheni tërësisht, ndërsa ftohtësia e tyre do ta zvogëlojë ënjtjen e syve të lodhur", vërtetojnë masazhistët.

Prandaj, gurët e detit në plazh ose gurë të ngjashëm, i mbani në frigorifer, në mënyrë që në çdo moment t'i keni pranë vetes si ilaç për sytë e ënjtur e të lodhur.

Gurëzit do të duhej të jenë në madhësi që e mbulojnë gjithë, hapësirën rreth syve si dhe të kenë peshë të mjaftueshme, në mënyrë që të arrijnë efektin e nevojshëm. Rezultati do të jetë edhe më i mirë nëse mbi kapakë vini copëza pambuku të zhytura në çaj kamomili, ndërsa mbi to gurëzit
 
Top