• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Leonora më duhet të dashurohem marrëzisht për t’u martuar

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ka vite në skenë por nuk i do festivalet, paçka se ka një zë shumë të mirë.


Por krahas këngëve të bukura që sjell dhe që shijohen prej të gjithëve, fansat e Leonora Poloskës kanë gjithnjë një dilemë: pse nuk martohet. Ja çfarë na tregon këngëtarja.

U bë kohë që nuk ju kemi parë me një hit të ri. Cilat janë disa nga arsyet e kësaj pauze?

Ndonjëherë largohem nga vetja për të rigjetur veten.

Me çfarë po merreni momentalisht nga ana profesionale?

Në fund të muajit qershor do të dalë klipi të cilin e kam punuar në Prishtinë, në bashkëpunim me Mc Kreshën dhe Enetrmedia.

A ka harxhime nga ana financiare krijimi i një albumi muzikor dhe nëse po, a mund të na thoni deri në sa shkon shifra e shpenzimit?

Albumet muzikore ka kohë që nuk i praktikoj, për arsye se më shumë jam e fokusuar në realizim të një kënge.

Çka të pëlqen dhe çka jo në këtë profesion?

E dua muzikën prandaj merrem me të, po të mos më pëlqente do hiqja dorë moti. Të gjitha më pëlqejnë!

Duke harxhuar një shumë kaq të madhe parash, çfarë e justifikon gjithë këtë sakrificë harxhimesh sipas jush?

Çdo sakrificë e ka çmimin e vet, e nuk do të thotë që e pres të njëjtën si feedback.

Po nëpër festivale nuk jeni aspak aktive, pse kjo “dorëheqje”?

Nuk jam edhe shumë fanse e garave, edhe pse nuk dihet.

Si thua, pagesa e çmimeve ka bërë të largohesh nga festivalet apo..?

(Qesh) Jo, thjesht nuk kam qenë shumë e frymëzuar në atë periudhë kohore, kur ka qëlluar ndonjë festival..

A është e dashuruar momentalisht Leonora, nëse po, dëshironi të na tregoni për lexuesin shqiptar cilat janë arsyet që ju pengojnë të mbani fshehur?

Sipas pyetjes së parashtruar, si u’a mer mendja a jam e dashuruar?

Duke ju parë gjithmonë me ndryshime në look, a shpenzon shumë për veshjet?

Jo, nuk shpenzoj edhe shumë, më tepër shpenzoj për të udhëtuar, ajo më kënaq absolutisht më tepër sesa një copë veshje.

A i merr parasysh thashethemet që shkruhen për ty?

Nuk jam indiferente, por si zakonisht mendimet e njerëzve çdoherë mbeten çështje e hapur.

Kur jeni ndjerë e dashuruar marrëzisht dhe nëse dëshironi mund të na e thoni emrin e tij?

Sikur të isha marrëzisht e dashuruar, sot me siguri do isha e martuar, (qesh)

Cilat janë tiparet e një mashkulli që e tërheqin Leonorën më shumë fizikisht?

Nuk është pamja fizike ajo që më tërheq mua, më tërheq ajo që nuk shihet: kimia, matematika, formulat që duhet dekoduar, (qesh).

Do doja të mbetesha e re

Pasi zgjoheni në mëngjes, fjala e parë që thoni?
Kafe

Cila është brenga juaj e përditshme?
Mundohem të jem indiferente ndaj brengave.

Një dëshirë e jotja, qoftë edhe joreale që do të doje shumë ta realizoje, përpara se të iknin vitet?
Të mbetem e re, kjo që jam.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top