• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Leter drejtuar kryeministrit, Edi Rama dt; 22-03-20

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
Pse nuk importoni nje K/Minister kompetent atehere ?!
Perse edhe ne ket Fat te Keq, tragjik ....nuk kujtoheni te thoni " Cdo popull, ka qeverine qe meriton" ?!
Ke ka tjeter ky vend, qe do te vepronte me mire, ndryshe ?!
Po shkermoqen superfuqi....!
Shqiptaret te ......por krenare, vetem per te dhene mend jane, e per te vene sterkembsha...
meri, masat qe ka marre palloshi, jane marre ne kohe, e them edhe ne leter, por kane nevoje per ca rregullime teknike
 

Meri

.
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
12,314
Pikët
113
Nuk eshte terresisht e vertete, ne rastin e shqiperise cdo popull ka qeverine qe meriton 15% i popullit, madje me pak se kaq, se administrata e shkrete shkoi me dru te votonte.
Sentenca qe ke zgjedhur vlen per shtete demokratike.
Atehere, ti teresisht, po bie ne kontradikte me gjithe qendrimin tend kritik te deritanishem, ndaj problematikave shqiptare (politikes, qeverisjes, shtetit e pushtetit)...

ps : Pjer, ok.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
kur do e filloj qeveria dizifektimin dhe pastrimin masiv, ku se bashku me polullin dhe ushtrine , ti futen nja 4-5 ore, sa te ngordhi virusi,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
te dashur miq, shihni seç budallenj jane polici, deshtabilimenti, pall-copani, e plot njerez ne shqiperi, te cilet nuk e dijne se ne kete kone, ne lokal, kafene, restorant, ndonse te mbyllura, kane te drejte te rrijne per pastrim/dizifektim, pronari/rja me nje person ndihmes,
si nuk ka njeri t'ua shpjegoje kete gje, eeehh, shqipri hesapi,
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,363
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
te dashur miq, shihni seç budallenj jane polici, deshtabilimenti, pall-copani, e plot njerez ne shqiperi, te cilet nuk e dijne se ne kete kone, ne lokal, kafene, restorant, ndonse te mbyllura, kane te drejte te rrijne per pastrim/dizifektim, pronari/rja me nje person ndihmes,
si nuk ka njeri t'ua shpjegoje kete gje, eeehh, shqipri hesapi,
Nuk e di une ku jeton ti por te justifikosh keta qe thyejne karantinen e shesin raki me qepen myll ke 4-5 pijanece qe duan me pi me qepe e me hurdhra eshte krim.
Shteti po ben pak e duhet jete me i eger nese duam ta parandalojme.
400 Euro gjobe merr ne Hollande e nuk ka si ketu qe njeh policin ke lagja, ben sikur mcifesh ke qepeni e ja fut vrapit. Askush nuk tolerohet e po theve rregullin e ke mas qafe 400 euroshin.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
Nuk e di une ku jeton ti por te justifikosh keta qe thyejne karantinen e shesin raki me qepen myll ke 4-5 pijanece qe duan me pi me qepe e me hurdhra eshte krim.
Shteti po ben pak e duhet jete me i eger nese duam ta parandalojme.
400 Euro gjobe merr ne Hollande e nuk ka si ketu qe njeh policin ke lagja, ben sikur mcifesh ke qepeni e ja fut vrapit. Askush nuk tolerohet e po theve rregullin e ke mas qafe 400 euroshin.
venom, shih flamurin te dish se ku jetoj une,
aty ne reportazh ishin vetem 2 veta, jo 3-4, nese do ishin 3-4 po. edhe ketu gjobitesh, por pronari (ose shefi) me nje person ndihmes, ka te drejte te rrije ne dyqan, lokal, per pastrim e dizifektim.
ligji nuk eshte kundra llogjikes,
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,363
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
venom, shih flamurin te dish se ku jetoj une,
aty ne reportazh ishin vetem 2 veta, jo 3-4, nese do ishin 3-4 po. edhe ketu gjobitesh, por pronari (ose shefi) me nje person ndihmes, ka te drejte te rrije ne dyqan, lokal, per pastrim e dizifektim.
ligji nuk eshte kundra llogjikes,
Po dy pijanece ishin, ndryshe nuk do fshiheshin njeri ne banak e tjetri ne hale.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,363
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
mundet, por po te ishin me te pergjegjshem, kishin marre nga i pecete dhe benin te pakten sikur pastronin,
Po skane pse bejne hic. Keta pijanecet e papergjegjshem e hajvane mund te jene rrezik se ke keto lokalet e lagjeve me qepena ul mblidhen ka 20 vete mren.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
2,655
Pikët
63
ne kine shume paciente qe bene testet dhe qendruan disa dite ne spital ju dergua fatura per te paguar spitalin ne vlera nga 3200 deri 3900 dollare.Testimi per koronen eshte falas ne Nju York por me kusht nga korona ne rastet kur testimi porositet te behet nga mjeku,dmth mjeku i dergon urdher order laboratorit per nje pacient qe mjeku dyshon per infeksion.Nqs pacienti e kerkon testimin ta beje pa nderhyrjen e doktorit atehere pacienti paguan vete. Ne Hollivud kalifornia nje test per te pare nese ke infeksion nga korona apo jo kushton 34 mije dollare.Kush shkon aty te beje teste? Aktore filmash kengetare producente gjithe milioneret e hollivudit.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
2,709
Pikët
113
ne kine shume paciente qe bene testet dhe qendruan disa dite ne spital ju dergua fatura per te paguar spitalin ne vlera nga 3200 deri 3900 dollare.Testimi per koronen eshte falas ne Nju York por me kusht nga korona ne rastet kur testimi porositet te behet nga mjeku,dmth mjeku i dergon urdher order laboratorit per nje pacient qe mjeku dyshon per infeksion.Nqs pacienti e kerkon testimin ta beje pa nderhyrjen e doktorit atehere pacienti paguan vete. Ne Hollivud kalifornia nje test per te pare nese ke infeksion nga korona apo jo kushton 34 mije dollare.Kush shkon aty te beje teste? Aktore filmash kengetare producente gjithe milioneret e hollivudit.
Bejne ate testin ato 2 llojesh qe pershkrova nje here tek njera prej temave te corones ndaj edhe i kushton aq shume, jo si populli thjesht qe me nje tampon vetem ne njeren vrime te hundes dhe kaq , pergjigjia mbas 1 jave :p, madje ka raste kur dalin dhe negativ duke qene mbartes te virusit vetem se analiza behet e pergjysmuar sepse kushton shume.
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
2,655
Pikët
63
Me sa po shohim e degjojme kjo dekade 2020-2030 ka filluar shume keq.Keshtu si ka nis do vdesin miljona.E vetmja shprese eshte te përdoren antitrupat nga personat e rikoveruar dhe te injektohen te te semuret.Per kete vit une shoh vetem kete zgjidhje te belase qe i ka rene ketij dynjalliku.Virusi mikroskopik ka aq fuqi dhe influence qe te izoloje dhe mbaj peng ne spitale komplet planetin.Ky virus do e transformoje kete bote ne nje forme dhe strukture qe kurre nuk eshte menduar as imagjinuar me pare.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
ne kine shume paciente qe bene testet dhe qendruan disa dite ne spital ju dergua fatura per te paguar spitalin ne vlera nga 3200 deri 3900 dollare.Testimi per koronen eshte falas ne Nju York por me kusht nga korona ne rastet kur testimi porositet te behet nga mjeku,dmth mjeku i dergon urdher order laboratorit per nje pacient qe mjeku dyshon per infeksion.Nqs pacienti e kerkon testimin ta beje pa nderhyrjen e doktorit atehere pacienti paguan vete. Ne Hollivud kalifornia nje test per te pare nese ke infeksion nga korona apo jo kushton 34 mije dollare.Kush shkon aty te beje teste? Aktore filmash kengetare producente gjithe milioneret e hollivudit.
ouuu, ç'ne aq shtrenjte, u fol per 120-140 euro per person, dhe kjo shifer biles, mu duk e shtrenjt
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
1,675
Pikët
48
ku eshte Pallosh Kopani, te shohi kete skandalin, ku policat budallenj nuk dijne te dallojne kafenene nga sherbimi social,
 

Labi2020

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 27, 2020
Postime
13
Pikët
3
Pjer Thomas duhet te kesh nje gje te shume te qarte , Edi Rama asnje gje nuk ja le rastesis . Eshte mjeshter i propagandes . Kete situate edhe shume situata te tjera perfshire dhe ate te termetit po i perdore gjithmon e me shume per te konfirmuar edhe nje mandat te tret . Virusi kishte kohe qe ishte shfaqur ne shqiperi por mbahej i fsheht me urdher dhe shantazhe qeverie . Nuk i mbylli kufijte , se i duhej nje rast nga jashte qe te niste dhe loja e tij . Shume shqiptar kan filluar te besojn perseri tek ai , pa sa per masa te marra nga qeveria na rujt zoti . Gjendje kan qen diku tek 350 tampone , nga na u ben 1000 testime ??
 
Top