• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Leter nga Parajsa

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=iP5oqKSgeoA"]http://www.youtube.com/watch?v=iP5oqKSgeoA
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,087
Pikët
113
Përgjigje e: Leter nga Parajsa

Po e postoj ketu kete pjese humori qe ma kane treguar.

Disa studente shkodrane ne vitet 30, benin muhabet para Kafes se Madhe. Ishin kthyer per pushime nga vendet ku studionin e debatonin idera.
Po kalon Pader Gjergji aty afer e njeri thote: Kam me e xan mat Pader Fishten, se kam me i ba nji pytje t'fort.
Afrohet Fishta e i pershendet: He djema, si jeni, si kaloni, c'thone studimet etj, etj.
Flet ky tipi i zgjuar e ja ben pytjen Fishtes.
A mundesh me na sqaru Pader Gjergj nji gja? Fol mor djal thote Fishta duke qeshur.
Po ja tha ky studenti, ju te fese thoni se kur njeriu des i fluturonn shpirti per hava.
E ne se e marrim nji te dekun e shtim ne nji arkivol druni e pastaj kte arkivol i shtim ne nji ark hekuri e kte ark hekuri e shtim ne nji ark plumbi... si ka me i dal shpirti atij?
Foli studenti e i pa shoket gjith krenari se e xuni mat Fishten.

I kthehet Fishta e i thote: ti mor djal me c'po shoh e paske nji kapel republike ne krye, e nen at kapel i paske do flok si shtllunga dashi, e nen ato flok e paske nji krye te madh sa nji bull, e nen at krye ke nji lkur, e nen lekur te kryes e ke nji koc te fort, e nen at koc ke nji tru te madh, e nen at tru te madh e ke nji tru te vogel, e a ban ti me mkallxue se si te dul ty jasht kjo pytje e marr or djal...??Funny!!! :)
 
Top