• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

LETERA E NJE BJONDE

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,607
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
te qeshim pak.:)


LETERA E NJE BJONDE


Po te dergoj kete leter per ta bere me dije qe po te shkruaj,

nese kjo leter se arin ne duar tua, me lajmero te dergoj nje tjeter.

po te shkruaj ngadal mbasi e di qe ti smundesh te lexosh shpejt,

sot babai jot kishte lexuar nje anket ku thuhet qe aksidente me

tragjike rugore ndodhin disa km afer vendbanimit,keshtu qe kemi vendosur te shperngulemi ma large.

Koha ketu eshte ok pos qe ra shi vetem du her, te paren her tre dit e te dyten kater.

Mantelen qe ma kerkove ta dergova me post.Mbasi qe motra jote me tha qe pullat jan te renda

dhe mundet te me kushtoj ekspedimi me shtrejt, i keputa dhe kerkoji ne gjepa.

babi ka gjete nje pune ku eshte mbikqyres i 500 personave, pastron parkun e voreve.

Nje lajm per motern tende, eshte shtatzen por akoma se dim se a ashte djal apo goc

keshtu qe se dim se a do behesh tete apo daje, ka vendosur qe femija te mban emrin tim,intersant a?

kur ta therasim mami.Vellau yt pat nje problem te vogel, i pat haruar qelsat ne makin,

dhe ju desht te hece disa kilometra deri te shtepija qe ti mer duplikatet dhe te kthehet per te na qelur deren.

Nese takon kusherinen tende lola te fala nga une, nese jo mos i thuaj asgje,

P.S Deshta te dergoj do para por mu kujtua mbasi mbylla letern, nene yte qe te don shum,pa puthje se do e zhyti leteren...Nje karot nje patat dhe nje spec i mashkullit jan duke biseduar,ankuar se qfar hjekin nga grat.
Karota thot,o cka me ndodhe mua kujt si ndodhe,me qerojn me coptojn,dhe me hajn.
Patata thot,o mua edhe ma kec ma bejn me cerojn me ziejn me shtypin dhe ma hajne.
Speci i mashkullit thot,lerni lerni mua edhe ma keq ma bejn,me vendosin nje sak te plastikes,
me fusin ne nje tunel me shkundin aq shum deri sa te vjelle.


Kavanozi i analizave...

Nje burre i moshes 60-vjeç ish ne merak nese sperma e tij kishte efekt akoma apo jo,
prandaj vajti te konsultohet me mjeken e kesaj fushe.
Mjekja pasi e kontrolloi dhe i beri dhe ca pyetje i dha nje kavanoz ku i tha
- hidhte spermen tende brenda ne kavanoz dhe ma sill neserqe ti bente analizat ne laborator.
Vjen burri te nesermen tek doktoresha dhe ja jep kavanozinbosh.Pse bosh e pyet doktoresha.
Vajta ne shtepi fillon te tregoje burri dhe filloi gruaja me doren e djathte,
pastaj filloi me te majten,ja filloi me te dyja duart,ja nisi me dhembe dhe asgje.
Nderkohe erdhi nje shoqe e gruas dhe ja nisi dhe ajo me doren e djathte,me te majte,
me te dyja duart,me dhembe por prape asgje. Erdhi dhe nje komshie qe eshte vajze e re 22-23 vjeçe
ku dhe ajo ja nisi me te djathte e me te majte,me te dyja duart,me dhembe,
e provoi dhe me uje te ngrohte por se hapi qe se hapi dot kapakun e kavanozit.


Nje burre sikur eshte ulur ne kanape duke shikuar televizorin,
vjen gruaja dhe ja meshon me nje tigan ne koke,e ai i habitur
e pyet pse ma meshove?gruaja i thote ne pantallonat e tua gjeta
nje leter ku ishte shkruar nje emer femre lola,kush eshte i bertet gruaja.
Ai ja kthen oo po eshte emri i nje kali gje kam vene bast per te fituar,
gruas i vjen keq dhe i kerkon falje.Mbas dy ditve hyn guaja ne sallon dhe
ja meshon burrit prap me tigan ne koke,e ky prap po e pyet pse tani ma meshove?!!!
Ajo ja kthen po te theret ai kali me emrin lola qe ke vene best.
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,607
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: LETERA E NJE BJONDE

Roxi kete te paren e kam pas perkthy nga fengjishtja.:)


"Mjekra e Hoxhes"

Hoxha megjithate qe ishte i madh nga mosha
mjekren e kishte te zez e floket e thinjura.
Nje dite nje mik i tij mbasi u pershendete e pyeti.
-Hoxhe efendi si mundet te kesh floket e thinjura e mjekren e zez?
Me duket shum gje e cuditshme.Hoxha pa u menduar shume ja kthen
- S'eshte aspak e cuditshme ore mik.
-Mos haro se floket e mia jane 20 vjet me te mocme se mjekra ime.
Pra ska azgje te cuditshme ja kthen Hoxha.:)
 
Top