• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Libretto W100 në shitje

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Toshiba në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka filluar me shitjen e pajisjes Libretto W100, një kombinimi interesant të kompjuterit netbook dhe tablet me dy ekrane. Ekranet janë të ndjeshme në prekje me diagonale prej 7-inçësh (rezolucioni WSVGA), derisa sistemi i tij operativ është Windows 7 Home Premium.
Mu për shkak të këtij sistemi Toshiba në këtë model ka integruar procesorin Pentium U5400 dhe grafikën e integruar Intel HD, 2 GB DDR3 memorie dhe diskun SSD prej 62-gigabajt.

Lidhja në rrjet mbështetet në 802.11 b/g/n e Bluetooth 2.1 (por jo edhe në 3G), e në të gjenden edhe lexuesi i kartelave të memories, kamera e uebit dhe bateria prej 8 qelish.

Libretto W100 tani për tani ka statusin e Limited Editions prandaj ka sasi të kufizuar të shitjes, e çmimi për njësi është 1.099 dollarë.
 
Top