• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113


Femrat e apasionuara pas partnerëve më të rinj në moshë duhet të bëjne kujdes sepse kjo mund t’u kushtojë shtrenjtë.

Sipas një studimi gjerman, bashkëshorti ose i fejuari, 7 apo më shumë vjet më i ri, rrit me 20 % mundësinë e vdekjes së parakoshme tek femrat. Sipas studiuesve, idealja për femrat është të martohen me një mashkull që ka moshën e tyre.

“Sa më e madhe të jetë diferenca e moshës tek cifti, aq më e madhe është mundësia e një jetë të gjatë për femrën”, shprehet Sven Drefahl nga “Max Planck Institute for Demographic Research” në Rostock.

Sipas studimit, në rastin e dytë, jeta bëhet më stresuese dhe më pak e lumtur. Në këtë përfundim është dalë pasi janë marrë në analizë të dhënat relative të 2 milionë cifteve në Danimarkë.

Modën e lidhjeve me meshkuj më të vegjël e ka nisur aktorja Demi Moore, e ndjekur nga Madonna, por edhe Amanda Lear, Nina Moric e Dita Von Teese. Studimi thekson gjithashtu se për meshkujt më të vegjël në moshë funksionon e kundërta, pra ata kanë mundësi të jetojnë më gjatë.
 

Sinbad

V.I.P
Anëtar
Aug 30, 2012
Postime
7,410
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

aty ku thote " bashkeshorti ose I fejuari 7 apo më shumë vjet më i ri, shton me 20 % mundësinë e vdekjes së parakoshme" pak me poshte vijon :

Sa më e madhe të jetë diferenca e moshës tek cifti, aq më e madhe është mundësia e një jetë të gjatë për femrën”,

ec e mere vesh ca te bejne dhe femrat e shkreta qe ja u ka qefi me cunat e rinj ne baze te ketij artikulli tani, te laparosen me na nje cun ne vaktit a jo :rolleyes:
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,682
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Epo sflas kot un që sdua mashkull më të ri se veten :p
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
69,527
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Studim leshi, tamam sikur e ka shkruar Drague. :D
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,290
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Vetem meshkujve u shtohet jeta kur lidhen me femra te reja.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,942
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Ore a nuk e shihni qe ky studim cenka bere ne vitin 2010, sigurishte qe ka ndryshu deri me tani :)
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,109
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Ore a nuk e shihni qe ky studim cenka bere ne vitin 2010, sigurishte qe ka ndryshu deri me tani :)
Ne 2017 jo vetem qe nuk i demton por iu ben shume mire: Presdienti francez Macron eshte 24 vjet me i ri se gruaja e tij. Grueja e tij nuk duket aspak e demtuar! Perkundrazi!
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,942
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

E po makronin e ka bere president :)

Grueja haahah ke shkru si llapian hahahahhah :)
 

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
25,778
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Asnjehere sme kane attract meshjujt me te vegjel se vetja. Gjithmone older. Paskam bere mire lol.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,825
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Cfare mishi ju pelqen tju gatuajne????Derri apogici,dhie apo keci apo qingji te vockel!!!
Harrova... jeni vegan ka trojet ....rraca ``shqipe``
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

S'ka me mire se moshatar! Me i madh s'do te thote qe eshte me i pjekur apo me tolerues. Varet nga tipi i njeriut dhe kaq.
Gjithsesi dhe me te vogel s'me pelqen.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Kjo varet Sipas shijes e pershtatjes individuale...e jo studimeve.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Lidhja me meshkuj më të rinj dëmton femrat

Burrat e moshuar ja shtojn jeten grave te reja ...
 
Top