• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lidhjet në largësi: "Larg syrit, larg zemrës"?

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,993
Pikët
113
Vendndodhja
Perjeton nje lidhje...Dashuria nuk mungon, as pasioni.Deri ketu jemi ne rregull...Pastaj dikush nga te dy largohet per tu kthyer here pas here per nje kohe te shkurter dhe gjithshka qe i lidh eshte telefoni dhe interneti {rrofte web cami}...po pas nje fare kohe, kjo largesi a e ben kte dashuri te zbehet apo e forcon me teper ?
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

mendoj se sado te dashuruar te jen dy persona distanca ka te bej shume dhe them me plot goje se e pakeson dashurin:p
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
11,993
Pikët
113
Vendndodhja
Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

Eshte nje shprehje qe krijon interpretime te ndryshme tek individe te ndryshem..Ka persona qe e konsiderojne kete te drejte pasi e kane provuar vete kete ndjesi,por ka edhe persona qe bien dakort me kete shprehje thjesht ne baze te arsyetimit....Si mund ta duash dike nese nuk ke mundesi te ndiesh afer pranine e tij/saj Nderkohe ka persona te tjere qe mendojne se dashuria e vertete mund ti rezistoje edhe largesise
 

ToNi

Super Anëtar
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
92
Pikët
33
Vendndodhja
41.1533° N, 20.1683° E
Re: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

me pare thoja qe kur njeri do dike mund ti rezistoj cdo largesie. tani them qe eshte shprehje mese e vertet pasi askush nuk reziston dot te kete personin e zemres larg dhe heret a vone kjo ndjenj vanitet pak e nga pak deri sa harrohet. pra eshte nje shprehje shume e vertet :)
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Titulli: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

thone: LARGESIA PER DASHURIN, ESHTE SI ERA PER ZJARRIN, SHUAN TE VEGJLIT, DHE NDEZ ME SHUME TE MEDHENJTE.
tani vallahi sa e vertet eshte kjo, kam dyshimet e mija , them se po, eshte larg syve larg zemres
 

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

e sakt :(:(
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
Re: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

e vertet esht se edhe un larg syrit e kam dashurin time:(
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,247
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

E Pavertet , Larg Syrin Me afer zemres :)
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

Do thoja: Larg forumit larg zemres
 

vajze_labe

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2009
Postime
26
Pikët
0
Titulli: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

Se di akoma se kam provuar te dashurohem me dike dhe ta kem larg por kam lexuar dicka diku { largesija dhe dashurija -- po pse valle te jen te dyja -- a thua ne ket jete largesija e mposht dashurine --keshtu thone ne jet kur se kan gjetur dashurine e vertet --- pra ska vend largesija kur ne mes eshte DASHURIA]
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Re: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

ah mo Mando dhe ti na fut ne mendime uffffffffffff themi se e largon personin kjo esht dicka qe kuptohet por prap si prape simpatia edhe ndjenja qe ke pas eshte aty vetem jo si me pare.
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

Varet nga situatat dhe nga lloji i dashurise. Nese eshte dashuri e vertet distanca jo vetem qe nuk e pakeson dashurine por perkundrazi e shton dhe e perforcon ate, por ne qofte se eshte nje lidhje jo serioze, thjesht nje ''dashuriëke'' atehere do thoja:
''larg syve, larg zemres''
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

Larg syve larg zemres . e pakeson shumicen e rasteve
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Titulli: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

Per Mu Kto Lidhje Jan Kot
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

Nuk mund Te rezistoje gjate :(
Zbehet , ndryshon nuance
Mund te mare trajta te ndryshme vetem Dashuri s'eshte Me
:(
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

dashuria si term esht shpik nga njeriu qe te genjej vetveten sepse jo vetem qe nuk ekziston por shkakton shum turbullira ke njerzit me kapacitet te ulet intelektual sepse vertet besojn qe jan dashuruar ose i kan dashuruar vertet
ne kete jet ka vetem nji lidhje qe i qendron çdo pervoje dhe ajo esht dashuria e nenes per femin e vet te tjerat jan thjesht nderthurje shkronjash me kuptim te rrem
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Distanca e Madhe e Shton apo e pakeson Dashurinë

distanca per emndimin tim nuk ja vlen se cdo gje eshte kot dhe nje dite do te prishet cdo lidhjeeee
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Titulli: Cmendim keni per kete shprehje"Larg syrit,larg zemres"...

Ku ka ze nuk eshte pa gje thote populli yne i nderuar :) gjithsesi personalisht jam dakord me kete shprehje. Ka shume situata qe ne fakt i kam perjetuar edhe vete ndonese kane qene eksperiencat e te tjereve. Por gjithashtu jam edhe e mendimit qe ka edhe shume dashuri te verteta,qe nuk vdesin kurre panvaresisht ate qe te imponon ne njefare menyre largesia ... Ata mund te jene larg fizikisht por jane shume afer menderisht dhe shpirterisht!
 
Top