• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ligje të reja për “LGBTQI+”

A jeni ndakord të ndryshohet kodi i familjes në Shqipëri?


  • Numri i votuesve
    42
  • This poll will close: .

Bad_Teacher

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
26,673
Pikët
113
Nashti kjo Woke movement e beri dhe Supermanin gay 🤪🤦‍♀️ Kur u be dhe Supermani imagjiino burrat e tjere normale. Lol
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,636
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
a ka mundsi nanjoni t'ma shpjegoje i cik akronimin: LGBTQI sepse jom i cik katunar i trashe ke baba ene smor vesh shume nga kto belegjite e reja qe kon dale tashti ne kohet e sotme...
Deri tek LGBT, pak a shume e mor vesh baba (neve katunart dikur i thojshim- Pederasta) mirpo kjo fjala e re "QI" po m'ngatrron qomet dhe me sjell ne mendje mendime te liga dhe te turpshme !
Me thone te drejten nuk e du per vete kte shpjegimin sepse nuk me rr*het shume ca bojn pederastat, por e du per nji mikun tim te ngushte qe osht shume i interesum per ksi ceshtjesh! :p
.........................................................
(shife shife... e di un qe ju shkon mendja per keq juve dhe menjiher mendoni se e du shpjegimin per mikun tim @drague !!! -qesh--qesh--qesh-
njerez pervers- qe menoni ksi gjonash, sepse Dragues i pelqejne pjeshkat mer dulla, biles i pelqejne mo shume kur jane pa qime....uuuupsss pa push pra Nektarina- desha t'them! :p-hug-tap_fare)
 

Pablo

Pablito
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
6,906
Pikët
113
a ka mundsi nanjoni t'ma shpjegoje i cik akronimin: LGBTQI sepse jom i cik katunar i trashe ke baba ene smor vesh shume nga kto belegjite e reja qe kon dale tashti ne kohet e sotme...
Deri tek LGBT, pak a shume e mor vesh baba (neve katunart dikur i thojshim- Pederasta) mirpo kjo fjala e re "QI" po m'ngatrron qomet dhe me sjell ne mendje mendime te liga dhe te turpshme !
Me thone te drejten nuk e du per vete kte shpjegimin sepse nuk me rr*het shume ca bojn pederastat, por e du per nji mikun tim te ngushte qe osht shume i interesum per ksi ceshtjesh! :p
.........................................................
(shife shife... e di un qe ju shkon mendja per keq juve dhe menjiher mendoni se e du shpjegimin per mikun tim @drague !!! -qesh--qesh--qesh-
njerez pervers- qe menoni ksi gjonash, sepse Dragues i pelqejne pjeshkat mer dulla, biles i pelqejne mo shume kur jane pa qime....uuuupsss pa push pra Nektarina- desha t'them! :p-hug-tap_fare)
Penallti per Teuten!Portieri i Pazarit te Ri duhet te pozicionohet😂😂😎
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,060
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
a ka mundsi nanjoni t'ma shpjegoje i cik akronimin: LGBTQI sepse jom i cik katunar i trashe ke baba ene smor vesh shume nga kto belegjite e reja qe kon dale tashti ne kohet e sotme...
Deri tek LGBT, pak a shume e mor vesh baba (neve katunart dikur i thojshim- Pederasta) mirpo kjo fjala e re "QI" po m'ngatrron qomet dhe me sjell ne mendje mendime te liga dhe te turpshme !
Me thone te drejten nuk e du per vete kte shpjegimin sepse nuk me rr*het shume ca bojn pederastat, por e du per nji mikun tim te ngushte qe osht shume i interesum per ksi ceshtjesh! :p
.........................................................
(shife shife... e di un qe ju shkon mendja per keq juve dhe menjiher mendoni se e du shpjegimin per mikun tim @drague !!! -qesh--qesh--qesh-
njerez pervers- qe menoni ksi gjonash, sepse Dragues i pelqejne pjeshkat mer dulla, biles i pelqejne mo shume kur jane pa qime....uuuupsss pa push pra Nektarina- desha t'them! :p-hug-tap_fare)
Janë një kualicion "portash" që luajnë gola

Lesbian, gay, bisexual, transgender, queer and intersex (përkthimin ta jep shoku yt @drague se ka filluar të kuptoj anglisht)
 

Juno

X-file
Anëtar
Oct 11, 2018
Postime
4,920
Pikët
113
Vendndodhja
Space
Emancipimi dhe te drejtat e lgbt.
Te jesh heterosexual do jete tabu neser.
Shifeni videon deri ne fund.

 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
10,060
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Gjithëpërfshirje!!!!!!!
E drejta fjalës ku mbeti!!!!!????
E drejta e komunikimit dhe e ligjërimit ku shkoj?????
Prit kur të na ndryshohet edhe mënyra e të shprehurit të dashurisë , respektit, krenarisë, sjelljes, edukatës (kjo ka kohë që ndikohet nga grupimet lgbt)
Nuk ka më çudira që të të ndikojnë në jetën e përditshme, kur ato ligjërohen nga të votuarit e shteteve të Eu, sepse vetë Eu është një Bashkim i çuditshëm idiotësirash
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
4,160
Pikët
113
Sa mire ia bejne Europes.
E meriton Europa te jete nje fabrike tullash.
Njerzit te jene pa vete, pa dinjitet, pa personalitet, madje as numra te mos jene, sepse numrat ndryshojne nga njeri tjetri.
Njerzit duhet te jene nje mase lluce ku siperfaqja te jete e njejte me qendren, pa ndarje, dhe te kene te njejten ngjyre.

Milingonat nuk kane numra, as personalitet, as festa, as gezime, madje as hidherime....keshtu do behet Europa.
Heqja e fjales, Krishtlindje, eshte plumbi i pare kundra Europes.
Me pas do i vije rradha dhe kishave te shemben, Papes po ashtu, as ai s'duhet te ekzistoje me.

Rrofsh moj Europe perparimtare.
Po bejmje lufte te vijme tek ti.
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
3,264
Pikët
113
Sa mire ia bejne Europes.
E meriton Europa te jete nje fabrike tullash.
Njerzit te jene pa vete, pa dinjitet, pa personalitet, madje as numra te mos jene, sepse numrat ndryshojne nga njeri tjetri.
Njerzit duhet te jene nje mase lluce ku siperfaqja te jete e njejte me qendren, pa ndarje, dhe te kene te njejten ngjyre.

Milingonat nuk kane numra, as personalitet, as festa, as gezime, madje as hidherime....keshtu do behet Europa.
Heqja e fjales, Krishtlindje, eshte plumbi i pare kundra Europes.
Me pas do i vije rradha dhe kishave te shemben, Papes po ashtu, as ai s'duhet te ekzstoje me.

Rrofsh moj Europe perparimtare.
Po bejmje lufte te vijme tek ti.
po pse mo Konti pse? Nese te drejtat e nje personi shkelen edhe pse ti mund te jesh i fundit do shkelen edhe te tuat. Nuk mund te gezosh per nje gje te tille.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
4,160
Pikët
113
po pse mo Konti pse? Nese te drejtat e nje personi shkelen edhe pse ti mund te jesh i fundit do shkelen edhe te tuat. Nuk mund te gezosh per nje gje te tille.
Nuk e kam fjalen tek te drejtat.
Po a ka te drejte Europa te heqe fjalen Krishtlindje ?
Eshte nje ushqim shpirteror qe prej 2 mije vjetesh, dhe del sot Europa dhe thote, ta heqim.
Po si te themi?
Europelindje ?
 
  • Wow
Reactions: Eba

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
3,264
Pikët
113
T'i jep Europlindja ty ato.
Konti kur doli kjo gje? Gjithesesi nje teori e ashtuquajtura konspirative thone qe pikerisht ne ndertimin e rendit te ri boteror do te kemi nje fe dhe nje udheheqje ne toke me prespektiven e hapjes perkundrejt civilizimeve jashtetokesore ose besojne qe ne fund do "ciposemi" te tere dhe do te duhet te jemi te mendimeve te njejta pa percarje. Gjithesesi mesa mbaj mend festa e Krishtlindjeve eshte e koheve moderne pra menyra sesi kremtohet dhe rendesia qe i jepet sot eshte e shekullit 1900.
 

Kontinenti

V.I.P
Anëtar
Oct 14, 2012
Postime
4,160
Pikët
113
Konti kur doli kjo gje? Gjithesesi nje teori e ashtuquajtura konspirative thone qe pikerisht ne ndertimin e rendit te ri boteror do te kemi nje fe dhe nje udheheqje ne toke me prespektiven e hapjes perkundrejt civilizimeve jashtetokesore ose besojne qe ne fund do "ciposemi" te tere dhe do te duhet te jemi te mendimeve te njejta pa percarje. Gjithesesi mesa mbaj mend festa e Krishtlindjeve eshte e koheve moderne pra menyra sesi kremtohet dhe rendesia qe i jepet sot eshte e shekullit 1900.
Eba, festa e Krishtlindjeve, eshte qe kur krishterimi u be fe zyrtare.
Atehere nuk ka patur drita e peme bredhi me lajle e lule, por feste ka patur.
Nuk eshte fare e koheve moderrne, por eshte feste fetare qe fillon me besimin kristian.
Do kemi nje fe ?
Cilen?
Feja eshte shpirterore Eba, nuk ka lidhje me shpikje akademikesh.
Pse nuk pati suskses gjuha Esperantos?
Sepse ishte nje gjuhe e sajuar nga akademiket dhe nuk kishte baze shpirterore.
E si do behet nje fe e re...se do them un, o njerez besoni tek Rip Tip Tapi, dhe te gjithe do e besojne ?

Te lutem mos me fol per civilizime jashtetokesore.
E di qe egzistojne, por vetem ne Hollivud.
 
Top