• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

lEdhe pse ishte infermiere e arsimuar Jody (25) nuk e dinte se ishte shtatzëne. Lindi nje vajze te shëndoshe disa minuta pasi ishte shtire ne vaske për dhimbje barku.
Infermierja britanike Jody, e shtrire ne banje per te qetësuar spazmat, por pas disa minutash me vone lindi vajza Elizabeth.
Kjo ka ndodhur 3 jave me pare edhe pse ajo nuk e dinte qe ishte shtatzëne. Mjkete akoma nuk e dine se si ajo nuk ka qene ne dijeni se eshte shtatzëne.
Elisabeth eshte e mrekullueshme, por un isha shumë e frikësuar derisa ndodhi ngjarja. Nuk e dija se isha shtatzëne” tregonte Jody, e cila tashme ka nje vajze Elvi (5). Ate dite Jody eshte larguar nga puna me heret se nuk eshte ndjere mire.
 

No Way

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
44
Pikët
0
Vendndodhja
Larg
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

U pika gruas......9 muaj pa e ditur qe eshte shtatzene...:p.....
Mire qe nuk e ka lindur ne oturak.......:p
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Ju goca beni kujdes kur ju dhemb barku se nuk i dihet...

:D
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,444
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Di nje rast un qe, nje grua ishte goxha e shendoshe nderkohe kishte provuar per rreth 18 vite dhe skishte ngel 7zen.
Filloi te kishte shqetesime dhe kur vajti ke doktorri i tha qe ishte 7 muajshe 7zen, mire qe nuk e la zemra te shkreten.
Po deri ne ate pike pak e cuditshme duke qene edhe infermiere, po prap ca nuk ndodh.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Tani lind pyetja nje grua qe ka 7-8-9 muaj pa i ardhur tezet nuk i bo pyetje vetes si osht puna?

:D
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

kjo per mendimin tim eshte injoranc, duke mos ditur efektet qe shkakton shtatazania, te jesh 7 muajse te mos e dish, eshte ,,nuk di si ta them,
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Po mo po.. edhe kur te helmohemi vrap do shkojme bejm test shtatzanie -pis-
-nani-
E pse gju tina?? Si te duket ty ma kollaj te bosh testin apo kalamonin ne dush? :D

Ps. Me duket mu apo u treme me termen ti? haha
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

kjo per mendimin tim eshte injoranc, duke mos ditur efektet qe shkakton shtatazania, te jesh 7 muajse te mos e dish, eshte ,,nuk di si ta them,
Ta them une, e pakpshme fare!

Nga llogjika ta kam llafin. :D
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Ta them une, e pakpshme fare!

Nga llogjika ta kam llafin. :D
po po ti kjo qe thua eshte fare pa lidhje, po gjthsesi , e kam marre si shaka, e pakapshme si une, nananananaana
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,515
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Tani lind pyetja nje grua qe ka 7-8-9 muaj pa i ardhur tezet nuk i bo pyetje vetes si osht puna?

:D
Ka shume raste qe "tezet" vine dhe pse je 7zene .
Por hera e pare qe degjoj ta dije ne minutene e fundit ....
Pak çudi se kur te fillojne dhimbjet nuk rri pa ikur ne spital :D
OSe, ose ...e ka ditur dhe donte te lindte ne shpi :D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Ja ti leme menjane tezet.

Ja ta leme menjane edhe barkun e fryre, se elbete ka edhe burra qe duken si shtazan por kjo nuk do te thot qe jan prej verteti.

Po ndonje levizje ne bark a ndjejte ajo infermiera? Apo ushqehej vetem me pula dhe kujtonte se i levizte pula n'bark??

Mahh, mister ky muhabet. Te kesh i bebe tre kilsh n'bark e te mos maresh vesh gje. Une jam mashkull dhe sa pi i gote birre e mor vesh qe m'eshte fryre barku. :D
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,348
Pikët
113
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë


lEdhe pse ishte infermiere e arsimuar Jody (25) nuk e dinte se ishte shtatzëne. Lindi nje vajze te shëndoshe disa minuta pasi ishte shtire ne vaske për dhimbje barku.
Infermierja britanike Jody, e shtrire ne banje per te qetësuar spazmat, por pas disa minutash me vone lindi vajza Elizabeth.
Kjo ka ndodhur 3 jave me pare edhe pse ajo nuk e dinte qe ishte shtatzëne. Mjkete akoma nuk e dine se si ajo nuk ka qene ne dijeni se eshte shtatzëne.
Elisabeth eshte e mrekullueshme, por un isha shumë e frikësuar derisa ndodhi ngjarja. Nuk e dija se isha shtatzëne” tregonte Jody, e cila tashme ka nje vajze Elvi (5). Ate dite Jody eshte larguar nga puna me heret se nuk eshte ndjere mire.
Pak si perralle duket kjo story . Mire qe periodat nuk i pa per 9 muaj , por levizjet e baby-t nuk i paska ndjere fare ?!

There is not such a thing of being nurse and not knowing that you're pregnant .Absolutely NOT !
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

There is not such a thing of being nurse and not knowing that you're pregnant .Absolutely NOT !
E ke shume gabim. Nje shoqja ime, doktoreshe ne ER, nuk e dinte qe ishte shtatezane dhe e ka marre vesh kur beri ca analiza gjaku rutine qe i duheshin sepse eshte me diabet. Periodat i kishin ardhur cdo muaj, nuk ndjeu asnje levizje, shtim ne peshe, te vjella, apo gjera te tjera qe shfaqen gjate shtatezanise, dhe kjo ishte femija e dyte per te. E mori vesh qe ishte shtatezane ne muajin e 7-te, dhe pesha e saj ishte vetem 115 lbs. :)

Gjithsesi, nqs doni te shikoni me teper se si femrat arrijne qe i bejne femijet edhe ne WC lol, po te jeni ketej nga Amerika, shikoni "I didn't know I was pregnant" ne TLC. Do beheni me fiksime. :p
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Lindi duke mos ditur se është shtatzënë

Me ket u binda se: Duhet me i kontrollu grate here pas here sic kontrollohen pulat kane veze, kane apo jo :p
 
Top