• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Linux Per Hackers

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Ky linux i afrohet pak a shum BackTrack te famshem

Code:
Protech is a specially designed Linux distribution for security technicians and programmers, although it can be used normally as your default desktop system.

It's imcomparable usability and stability makes this a unique product.

Being the first 'stable' version of Protech, we wanted to make it one-of-a-kind, and we did.

No more strange hardware bugs. Ubuntu's engine allowed us to have a wide range of hardware working right out of the box. Graphics, network cards, audio, etc, are no longer a nightmare in Protech. Just plug it in...

No more complicated instalations. With two easy clicks you can install your favourite package or you can use the in-built package-manager. Easy!

Protech can run from anywhere in a Live environment from a CD or USB stick or it can easily be installed in your hard drive in a few minutes. 

Protech ONE comes with a great variety of the best security tools for your use.
Software
Window Manager: Fluxbox

Browsers: Operaë (with tor and privoxy)and w3m (console browser)

File manager: Thunar

Search software: Catfish

Text editors: Mousepad; Vim; Nano

Multimedia: Audacious; Mplayer; Gnomebaker

Network: XAMPP; Hamachi; Ndiswrapper (GUI); AutoScan; Hybrid-Share; Wicd (Network Manager); Network Tools; Gftp; Pidgin; telnet; Remote Desktop; Samba (pyNeighbourhood); OpenVNC; VNCviewer

Programming: Python2.5; Emacs22 (gtk2) ; Anjuta

Tools: ParolaPass; Calculator; GPSdrive; Xpdf; Xarchiver

System: Printer / Scanner manager; Htop; Iftop; Startup Manager (SUM); Ntfs-Config; Gparted; Synaptic; Screenlocker (alock); Fluxbox Menu Editor

Security Tools
Aquiring Tools: DCFLDD; DD; DD_Rescue

Cisco: Yersinia: Asleap; Cisco Exploiter

Database: Blind SQL Injection; Hackerstorm; HTTP SQL Bruteforce; Metacoretex; SQL Inject

Enumeration: 
DNS: Dig; DNS Enum; DNSWalk; Host
Google: Finger Google; Google Mail Enum; Google Search; GooScan
Misc: p0f
Samba: NBTScan; Samba Enum
SMTP: Relay Scanner; SMTP Vrfy
SNMP: SNMP Enum: SNMPget; SNMPset; SNMPwalk
WWW: ISR Forms; List URLs; Paros Proxy

Exploits: Exploit Tree; Metasploit Framework 3; Milw0rm

Forensics:
Analisys: Autospy
File Carving: Foremost

Fuzzers: Bed; Clfuzz; Pirana

Honeypot: Labrea; Honeyd; Tinyhoneypot

Oracle: Metacoretex; OAT

Password Attacks:
Offline: Rainbow Crack; Hash Colision; John; Ophcrack; Samdump2
Online: Hydra; Medusa; THC PPTP

Rootkit: rkhunter; chkrootkit

Sandbox: Plash

Scanners:
Port Scanners: Amap; Nmap; Onesistyone
VPN Scanners: IKE Scan; PSK Crack
Vulnerability Scanners: Nikto (Nessus is not allowed, requires manual install)

Sniffers: Ettercap; Driftnet; Dsniff; Filesnarf; SSHMITM; Msgsnarf; Mailsnarf; SShow; URLsnarf; Wireshark

Spoofing: Ettercap; Yersinia; ARSpoof; DNSSpoof; Etherwake; Fragrouter; Fragroute; Icmpush

System Hardening: Bastille

Tunelling: Cryptcat; OpenVPN

Wireless:
Analysis: Kismet / Gkismet
AP Fakers: FakeAP; Hotspotter
Cracking: Aircrack; Cowpatty; Aircrack-ptw; Airsnort
Packet Forge: Aireplay
ktu link:
Code:
http://www.techm4sters.org/index.html
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,871
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Linux Per Hackers

Se kuptova hic k'te :p :p
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,627
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Linux Per Hackers

A ja vlen me te kemi nje dekoder sat (dream-box,sunray,giga-blue)etj te bazuar ne sistemin operativ LINUX tashme qe dhe pjesa e fundit e kanaleve DgA, apo SxY kane kaluar ne pairing nga dt 1 tetor? Kohet e bukura me duket se perfunduan, po afrohet nje erresire e madhe.....``qaj````qaj``
 

drague

V.I.P
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
33,546
Pikët
113
Përgjigje e: Linux Per Hackers

A ja vlen me te kemi nje dekoder sat (dream-box,sunray,giga-blue)etj te bazuar ne sistemin operativ LINUX tashme qe dhe pjesa e fundit e kanaleve DgA, apo SxY kane kaluar ne pairing nga dt 1 tetor? Kohet e bukura me duket se perfunduan, po afrohet nje erresire e madhe.....``qaj````qaj``
ka gjithmone drite babe
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,627
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Linux Per Hackers

Shpresojme shume DRAGUE, ka 1 jave qe me ka hik petlla trunit, por mire thua, pas erresires vjen gjithmone DRITA... me bej nje fishkellime ne privat nese degjon apo sheh gje...! respekte:S
 

Publikuesi Albania

Webmaster
Anëtar
Sep 19, 2014
Postime
20
Pikët
0
Vendndodhja
Tiranë
Përgjigje e: Re: Linux Per Hackers

﴾®﴿;704096 said:
Dokrra. Syrian Electronic Army me 1 OS te vetin. Nese e mban mend edhe Anonymous donte te bente dhe e krijoi nje OS te vetin, Anonymous OS. Qellimi ishte te merrnin sa me shume bots per botnetat e panumert tyre, qe numeronin rreth 10K-100K Bots aktive ose online, dhe rrezonin serverat e webeve me te medha dhe te rendesishme qeveritare dhe ato qe kishin interes. Keshtu nga Anonymous OS ata krijuan 1 ushtri me Bots. Kete gje mund te kete qellim edhe SEA. Mund te hape nje lufte kibernetike.
Prandaj nese ke deshire te perdoresh OS per te "Testuar" sigurine :p ose per te hackuar pass wi-fi :p qendro me BACKTRACK ose KALI Po me mire Backtrack se eshte me i ri dhe ka tools te azhornuara :p :p
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
12,627
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Përgjigje e: Linux Per Hackers

ka gjo per dream-box apo jo! Na thau DgA dhe na plasi duke na shit kanoce si ne kohen e dull cenit! Provaideri me hajdut qe kam pare deri me taani!
 
Top