• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lirie Dedvukaj xhiron klipin në Ulqin

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Zgjodhem Ulqinin, pikerisht plazhin e madhe Kopa Kabanen me ate bukuri natyrore qe ka ambienti aty. Ate dite nga mengjesi e deri ne oret e pasdites beme xhirime ne plazh. Ishte knaqesi dhe ora kalonte si nje minut as qe u lodhem gjate xhirimit.


Une kesaj rradhe erdha nga USA per disa pune si, per realizim e video-klipi te ri, diskutime per nje realizim te albumit te ri me kenge te perpunuara dhe per vizite. Ne realizimin e klipit Ishte e parapare pjesa e projektit per xhirim ne Ulqin dhe Malesi.

Zgjodhem Ulqinin, pikerisht plazhin e madhe Kopa Kabanen me ate bukuri natyrore qe ka ambienti aty. Ate dite nga mengjesi e deri ne oret e pasdites beme xhirime ne plazh. Ishte knaqesi dhe ora kalonte si nje minut as qe u lodhem gjate xhirimit.

Koha ishte e pershtatshme aty. Ne klip moren pjese edhe disa valletar te rinj nga malesia dhe ulqini si pjes perberese e klipit. Mbasi qe perfunduem xhirimet ne Ulqin u nisem per Malesi. Ketu ne Malesi shfrytezuam nje ambient muzgu i nates ne natyre dhe ne mbremje me efekte ndricimi. Ne klip do te jene perpos valletareve edhe disa instrumentist qe do te marrin pjese.

Kete klip do ta realizoje produksioni PM coconut nga Podgorica.
Kenga titullohet “Kam ni moll e kam ni ftue”. Eshte kenge popullore e Malesise perpunimin-aranzhmanin e te ciles e beri Luigj Dedvukaj.
Falenderoj te gjithe ata qe dhane kontribut per realizimin e ketij klipi.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top