• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

LISTA “VIP” E PUNONJËSVE TË ALBKONTROLL.

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
6,436
Pikët
113
Berisha nxjerr emrat: Ja kush janë të afërmit e socialistëve të Ramës që punojnë në Albcontrol
1617946233083.jpeg

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mohuar se qëndron pas protestës së kontrollorëve, të cilën Rama e konsideroi tentativë për “grusht shteti”.

Për Rtv Ora, Berisha duke ju referuar Ramës si një njeri i rrjedhur, tha se ai akuzën për “grusht shteti” në të vërtetë e kishte për një seri deputetësh socialistë, të afërmit e të cilëve punojnë në pozicione kyçe në Albcotrol.


Berisha: Më lejo t’ja kthej pak siç e meriton sepse ai njeri me atë që nuk thuhet, rri, e ka në gojë nga mëngjesi në darkë dhe në Parlament kur nuk i mjaftonte i veti merrte dhe të familjes së tij. Është një turp dhe faqe e zezë njeri që i lejon vetes të përdorë fjalët më vulgare dhe banale po degradon dhe denatyrohet gjithnjë e më shumë si njeri.


Akuza reale për “grusht shteti” ai ka ndaj Fatmir Xhafës, Paulin Sterkaj dhe një seri socialistësh të tjerë njerëzit më të afërt të të cilëve janë sistemuar në pozicione kryesore në Albcontrol. Nuk mund të them gjë tjetër, ai i rrjedhur mund të flasë në këtë mënyrë por të themi se nuk është i rrjedhur, është një njeri i cili i kompleksuar nga disfata e tmerrshme që e pret nuk di se çfarë flet.


Berisha tha se ministrja Balluku, e cila më herët ka qenë drejtoreshë e Albcontrol, është akuzuar me dhjetëra herë nga punonjësit e kësaj komopanie për vjedhje dhe abuzime të fondeve.
Berisha: E vërteta është se nga punonjësit e Albcontrol ajo që unë e quaj ndrikull grykësi Balluku është akuzuar me dhjetëra herë për vjedhje dhe abuzime të tmerrshme të fondeve të asaj ndërmarrje të cilat herë pas here dhe unë i kam bërë publike.
Ai thotë se zgjidhja e kësaj çështje kërkon dialog dhe vënien para përgjegjësisë të atyre që e kanë çuar në falimentim kompaninë.
Berisha: Qëndrimi im ka qenë i kristaltë, të vendoset dialogu dhe të shqyrtohen kërkrsat e tyre. Të nxirren përgjegjësitë për ata që e kanë çuar atë sipërmarrje në falimentim.
Ndërkohë gazeta Shekulli ka publikuar listën e emrave.
Ajo është si më poshtë:LISTA “VIP” E PUNONJËSVE TË ALBKONTROLL.

Norbis Qazimi, vëllai nga nëna, i deputetit Fatmir Xhafaj

Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së deputetit Fatmir Xhafaj

Ledio Ruçi, djali i Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi

Redi Fino, djali i Bashkim Finos

Stela Malaj, nusja e djalit të deputetes Nora Malaj

Rovena Bregu, motra e Majlinda Bregut

Florjan Gjiknuri, djali xhaxhait i (ish)ministrit Damian Gjiknurit

Martin Sterkaj, djali deputetit Paulin Sterkaj

Arlind Broci, djali i (ish) gjyqtarit Artan Broci

Blerta Tusha, bashkëshortja e Artur Bushit, kryebashkiak i Krujës

Eneo Zguri, djali i ish kreut të KQZ, Klement Zguri

Brisilda Spahiu (Celibashi), vajza e Nesim Spahiut, kryebashkiak i Skraparit

Ermal Pëllumbi, kunati i Endri Fugës (Drejtor i Informacionit ne Kryeministri)

Rene Baraj – nipi i deputetit të PS, Besnik Baraj

Joana Bushi, ka koncesionin e shërbimeve të kontrollit në “Albcontrol”, me kompaninë “ICTS Albania-Integrated Services”, aktualisht Drejtore në ANTA-Rinas, ish-shefe kabineti e Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, grua e Eno Bushit, Drejtor Juridik i PS dhe avokat i Kryeministrit Edi Ramës
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,538
Pikët
113
Qa bohet mo, dolen qe jane Tiret socjaliste edhe keta te ajrportes. O Tire bashke me ate te gjatin, e hengshi nje big govaten ashtu, e dini ju ``fumato``
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,538
Pikët
113
Edhe akrepi ka punuar ca kohe atje te kulla deri para se tju ulnin rrogat.
Athua çfare do thote ai Akrepi nga Tire memorial presscenter roze, se u ka humbur filli ketyre. Ai shoferi ai autobusit roze i eshte futur arave, ndersa i kane ikur edhe pasagjerat e Pashait. Kush i voton keta me 25 prill eshte Tire edhe nena e Tires 🤬 :LOL:
 

shoku_tanku

Kulaku eshte kapitalisti i fshatit.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
34,400
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Athua çfare do thote ai Akrepi nga Tire memorial presscenter roze, se u ka humbur filli ketyre. Ai shoferi ai autobusit roze i eshte futur arave, ndersa i kane ikur edhe pasagjerat e Pashait. Kush i voton keta me 25 prill eshte Tire edhe nena e Tires 🤬 :LOL:
Nese ka pjesmarrje mbi 50% ne zgjedhje Rama iken me ceremoni.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
@Akrepi @Zana @3d1
lexoni kush e ka organizu grushtin e shtetit 😂
E perse te te lexoj ty dhe Sali gomarin une ...se me ka lene mendja kshu se shikon .😳😆

Ja pshm lexo informacion “ normal “ . LoooL

 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,966
Pikët
113
E perse te te lexoj ty dhe Sali gomarin une ...se me ka lene mendja kshu se shikon .😳😆

Ja pshm lexo informacion “ normal “ . LoooL

Sepse u rikthyen ne pune kontrolloret e Saliut lol
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Aty lexoj ministra balluku filluan flururimet. Pas nje grusht shteti te tmerrshem 😆
Po ti kaq kupton ... prandaj te them qe ti ke prb te thella si puna e k’tij Sali gomarit dhe sa here te lexoj ty me ngjan si hija e k’tij .😳
 
  • Wow
Reactions: Noe

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,966
Pikët
113
Po ti kaq kupton ... prandaj te them qe ti ke prb te thella si puna e k’tij Sali gomarit dhe sa here te lexoj ty me ngjan si hija e k’tij .😳
Ishte grusht shteti nga Saliu me punjojes te qeveris 😲
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
49,000
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ishte grusht shteti nga Saliu me punjojes te qeveris 😲
Po c’fare rendesie Kane punjonjesit k’tu ? Nderkohe qe ne flasim per qellimin? Dhe ti tani po na sygjeron qe k’te e beri vete Rama ?
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,966
Pikët
113
Po c’fare rendesie Kane punjonjesit k’tu ? Nderkohe qe ne flasim per qellimin? Dhe ti tani po na sygjeron qe k’te e beri vete Rama ?
Nuk e di une. Hapesi i temes solli emrat 🙄
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
67,771
Pikët
113
O @L0v3rm4n po për ça e bie kot këtë, Salveri është me vonesë, e ka prurë doganieri që dje këtë listën.
Po këta bëjnë gjoja sikur s'kuptojnë që ata të listës që ka çuar partaja atje të marrin rroga të majme nuk jan kontrollorët te kulla e kontrollit ajror, ata jan të tjerë. :p
 
  • Haha
Reactions: Noe
Top