• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Loreta Fishta në pasarelat franceze

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum

Ajo është Loreta Fishta, stërmbesë e poetit të njohur shqiptar, Gjergj Fishta.


Ka pozuar për emra shumë të njohur të modës si ‘Adidas’ ‘Swarowski’, ‘Dior’, ‘Nivea’, ‘L’oreal’, ‘Emprunt’, ‘Alice L’ange’, ‘Puma, Mac’, ‘Beauty Trend’, ‘Toyota’, ‘Honda’, ‘Vogue’ , ‘Peugeot’, ‘Ftv Thailand’.

E karakterizuar nga bukuria tipike shqiptare, me tiparet e saj të ëmbla, vajza shkodrane është në listën e modeleve më të kërkuara franceze. Ka emigruar që e vogël në Francë dhe, sot në moshën 19 vjecare punon në botën e modës por dhe të kinemasë.

Së fundmi ka interpretuar në telenovelën franceze ‘Les Invicibles 2’, si dhe ka luajtur në filmin ‘The Hunter’, që pritet të shfaqet së shpejti në kinematë botërore.

Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top