• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lumi në Kanada bëhet i gjelbër (video)

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaOtavë, - Persona të panjohur kanë “ngjyrosur” lumin Goldstream në Kanada me fluoreshent të gjelbër. Autoritetet lokale thonë se nuk ka rrezik as për njerëzit e as për kafshët.
Siç mund të shihet në xhirimin e vendosur në YouTube, lumi Goldstream nuk ishte i pastër si kristali, por fluoreshent i gjelbër, duke kujtuar Slurmin nga seria e animuar Futurama. Autoritetet lokale në qytetin Langford, përmes të cilit kalon lumi, nuk e dinë se kush e ka bërë këtë, por thonë se ngjyra nuk paraqet rrezik, njoftojnë agjencitë.
Ngjyra u zhduk pas një ore, dhe besohet se fjala është për një fluoreshent – një komponim jo-toksik organik, i cili shërben për testimin e ujit. Edhe pse fjala është për një substancë të padëmshme, funksionarët janë shumë të pakënaqur me faktin se kanë harxhuar kohë e para në zgjidhjen e misterit të ngjyrës së gjelbër në lum.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Lumi në Kanada bëhet i gjelbër (video)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=aO_-gwiteFE&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=aO_-gwiteFE&feature=player_embedded
 
Top