• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lynche eshte “Susan Boyle” i SHBA-se

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ashtu si ne Angli, edhe ne SHBA spektaklet qe kane per qellim te identifikojne talente, kane arritur t’i servirin publikut zera magjike.


“Susan Boyle” i SHBA-se per momentin eshte Michael Lynche, nje aspirant per t’u bere kengetar, i cili po shkelqen ne American Idol. Pasi u kualifikua nder 12 me te miret e show-t, ai nisi nje rruge te suksesshme, duke u bere protagonisti i vertete fale aftesive te medha ne vokal.

Nofka e tij eshte “Big Mike” dhe zeri i tij te kujton te medhenjte e muzikes, Jimi Hendrix, Al Green dhe Maxwell, qe njekohesisht jane edhe artistet e tij te preferuar. Pervec publikut amerikan, i riu po korr nje sukses te madh edhe ne internet, duke fituar fame ne mbare boten.

Vokali i qarte dhe i thelle krijon nje harmoni magjike mes vargjeve qe ai kendon. Michael eshte 27 vjec dhe vjen nga Astoria e New York, por mesa duket tashme ka nisur nje rruge te gjate, duke e lene perfundimisht shtepine ne provincen e thjeshte, per te pushtuar boten.* /tch/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top