• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mënyra më e mirë për të ruajtur makinën, lyeni me ngjyre rozë

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113

Hajdutët e makinave nuk durojnë dot një gjë: një mjet udhëtimi me ngjyrën rozë.
Në një studim të bërë në Hollandë, gjatë katër viteve nuk u regjistrua asnjë vjedhje e makinave me ngjyrë rozë.
Sipas policisë, një arsye e fortë është se një makinë rozë që raportohet e vjedhur është shumë më e lehtë për tu gjendur se sa një makinë me një ngjyrë tjetër.
Gjithashtu, makinat ngjyrë rozë shiten shumë më pak në tregun e zi në krahasim me të tjerat dhe hajdutët preferojnë të vjedhin një makinë që do t’i jepte më shumë fitime.
Përfundimi i këtij studimi është se të blesh një makinë rozë është njëlloj si të vesh sisteme efikase anti-vjedhje.

Autori: Bota Sot
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Mënyra më e mirë për të ruajtur makinën, lyeni me ngjyre rozë

Ok ok, por ;Eshtë pak 'me rrezik' ngjyra rozë....ne kohët 'moderne' .... :p
 

Kryqi

Kristianizues
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
66
Pikët
0
Vendndodhja
Moske
Përgjigje e: Mënyra më e mirë për të ruajtur makinën, lyeni me ngjyre rozë

Veshtire te gjesh gay hajdute................prandaj... Funny
 
Top