• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mësojmë duke parë keq: sjellim "xhevahire" të shkruara në gjuhën shqipe ...

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,277
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
I ndjeri Isa Bajçinca ka pas thënë: Derisa në të folur jemi keq, në të shkruar në gjuhën shqipe jemi katastrofë fare!.
Në këtë temë të sjellim postime nga mediat e ndryshme: TV, revista ku bëhen gabime dejtshkrimore e logjike...
Mësojmë dhe argëtohemi nga e keqja!

Unë po e nis me këtë:
 

Attachments

Top