• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Majlinda unë e realizova ëndrrën time përmes Çiljetës

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një zonjë e çiltër, plot humor, e karakterizuar nga bukuria tipike mesdhetare dhe nga dashamirësia e sinqertë shqiptare…


E tillë është mamaja e një prej personazheve më të përfolura në botën e shoubiznesit shqiptar, Çiljeta Xhilagës.

Pas takimit me të, e gjeta përgjigjen e pyetjes që i bëja vetes sa herë komunikoja me Çilin…

Çiljeta është e tillë sepse ajo rrjedh nga dy prindër tejet gazmorë, të çiltër e miqësorë.

E veshur fare thjeshtë, me një palë tuta ngjyrë gurkali dhe një kanatjere ngjyrë rozë, me flokët e kapur në mënyrë të çrregullt lart, nën tymin e një cigareje, Majlinda nis të më kthejë plot kënaqësi përgjigjet e para. “Më pëlqen të vishem ‘trendy, më thotë Majlinda.

Ajo, sikundër dhe Çiljeta, në rininë e saj ka pasur dëshirë që të këndonte, ka dashur që të bëhej artiste, por për shkak të rrethanave të atëhershme (duke qenë se Majlinda rridhte nga një familje e persekutuar), realizimi i kësaj ëndrre iu bë i pamundur.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top