• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mak Albania

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,044
Pikët
113
Tani clidhje ka Mak Albania me Cet Kastratin? A ka qene compani arabe Mak Albania?

Me falni se jam e pa updatur me Cetin
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Pse e ka sjelle ne forum e sdime gje? :p
E tha si Enveri ne mbledhjen e fundit te pleniumit te 83-shit, 300 mije dollaro ne 85-sen, diqind mije dollaro ne 84, e se kishte haberin qe ishte 83-shi
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
8,031
Pikët
113
I morsh tligat ti se ka shku metri katror ne Tirane si shpiat ne Londer
Tirana eshte qyteti me kot i albanistanit. Vende dhe pupuj eshte katandis. E gjithe paria e Tirones po shkojne te jetojne ne fshat se smogu te merr shpirtin. Vetem budallenjte blejne shtepi ne katin e 25.
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Tani clidhje ka Mak Albania me Cet Kastratin? A ka qene compani arabe Mak Albania?

Me falni se jam e pa updatur me Cetin
Çeti e bleu edhe ate e do beje cti doj qejfi atij e partis. Kaq.

Si po hecin punimet ne Downtown 1 ?

+ e morem edhe aeroportin... n regull jemi me Çetin.
hekurudhen avash avash... lol
 

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,044
Pikët
113
Tirana eshte qyteti me kot i albanistanit. Vende dhe pupuj eshte katandis. E gjithe paria e Tirones po shkojne te jetojne ne fshat se smogu te merr shpirtin. Vetem budallenjte blejne shtepi ne katin e 25.
E kush eshte me ploti sipas teje?
 

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,044
Pikët
113
Çeti e bleu edhe ate e do beje cti doj qejfi atij e partis. Kaq.

Si po hecin punimet ne Downtown 1 ?

+ e morem edhe aeroportin... n regull jemi me Çetin.
hekurudhen avash avash... lol
Nese ka rotacion ne qeverisje i anullohen po he, por nuk besoj te kete. Do e kapi mandatin e 3 Rama Ik
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Nese ka rotacion ne qeverisje i anullohen po he, por nuk besoj te kete. Do e kapi mandatin e 3 Rama Ik
Koncensionet po, por jo blerjet! Dhe ne jemi t fuqishem, kemi blere aksione.
 

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
4,044
Pikët
113
Koncensionet po, por jo blerjet! Dhe ne jemi t fuqishem, kemi blere aksione.
Po por ama e falimenton nese nxjerr ligj te ri sistemi fiskal per oligarket dhe i mbyt me gjoba dhe tatime.
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Po por ama e falimenton nese nxjerr ligj te ri sistemi fiskal per oligarket dhe i mbyt me gjoba dhe tatime.
Po do nxjerri Basha ligj, do ja marri leket do ja shperndaj popullit. Robinhudi ... se mos me shpeton goja me ket emrin lol
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,956
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Coli nuk me vjen keq, perkundrazi, por une kam informacion qe ka patur nje debat te madh ne komunitet, pasi perballe kulles ndodhet “Fifth Avenue Presbyterian Church“ e cila u hijezua totalisht. Pamvarsisht shembullit banal bera nje paranteze per te kuptuar si funksionon oligarkia, aty ska patur asnje plan zhvillimi per kulla, por Trump bleu objektin ekzistues dhe e prishi per te ndertuar ate qe eshte sot TT.

Cfare parashikonte Zoning Resolution ne 1970-80 ? Prishjen e godinave ekzistuese, ndertimin e kullave dhe hijezimin e monumenteve ?

Me sa di un Trump tower ne 5th Ave nuk ka perballe, anash apo edhe prapa ndonje kishe te tille, “Fifth Avenue Presbyterian Church“ gjendet nje bllok me pas ne 5th Ave diagonal me kullen na kahin jugoro-perendimor te saj.
Preteksti per "hijezim" do te kete ardhur si nje faktor prej forcave konkuruese per te penguar tjetrin.

Trump bleu nje ndertese dy kateshe ne mos gaboj dhe ne vend qe ta prishte pasi nje gje e tille i ndalohet sepse 5th Ave dhe shum e shum pjese te NY mbrohen me ligj te posatshme te quajtur Landmark Building dhe qe leshon leje te posatshme. Plan per kulla ka patur qe me 1930 por shum pak kane guxu dhe kane aptur inisiative.
Ai diti te gjeje rrugen me te mire per interesin e tij gje qe per shum syresh eshte e pa pranueshme. Me sa di une ai ka patur shum kundershtare dhe i pari ka qene kryetari i bashkise se NY dora vete si dhe pjesen me te madhe te keshillit bashkiak dhe ligjvenesve.
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Me sa di un Trump tower ne 5th Ave nuk ka perballe, anash apo edhe prapa ndonje kishe te tille, “Fifth Avenue Presbyterian Church“ gjendet nje bllok me pas ne 5th Ave diagonal me kullen na kahin jugoro-perendimor te saj.
Preteksti per "hijezim" do te kete ardhur si nje faktor prej forcave konkuruese per te penguar tjetrin.

Trump bleu nje ndertese dy kateshe ne mos gaboj dhe ne vend qe ta prishte pasi nje gje e tille i ndalohet sepse 5th Ave dhe shum e shum pjese te NY mbrohen me ligj te posatshme te quajtur Landmark Building dhe qe leshon leje te posatshme. Plan per kulla ka patur qe me 1930 por shum pak kane guxu dhe kane aptur inisiative.
Ai diti te gjeje rrugen me te mire per interesin e tij gje qe per shum syresh eshte e pa pranueshme. Me sa di une ai ka patur shum kundershtare dhe i pari ka qene kryetari i bashkise se NY dora vete si dhe pjesen me te madhe te keshillit bashkiak dhe ligjvenesve.
Hajde mor a je tu ardh pi kafe. Rruga i ndan.
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Po mar, 100 m larg...me shku nga njera godine tek tjetra i bi me pi dy kafe stretto, njona rrufitet vetem pergjate kohes me kalu rrugen.
As 50 meter nuk jane , edhe 100 po t ishin, po kulla sa eshte vet ?
 

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Po mar, 100 m larg...me shku nga njera godine tek tjetra i bi me pi dy kafe stretto, njona rrufitet vetem pergjate kohes me kalu rrugen.
As 50 meter nuk jane , edhe 100 po t ishin, po kulla sa eshte vet ?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
43,956
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ai cep rreth e rrotull ka disa kulla dhe nuk eshte largesia e lartesia por konjukturat dhe thikat pas shpine, politkat dhe prapskenat qe perdorin ndertimin si nje mjet per te ushtruar gjithfare presionesh e krijojne gjithfare bishtash....

parja ka prish shum njerez e qytetrime kundrejt asaj qe ka ndertuar.
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
7,964
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Çeti e bleu edhe ate e do beje cti doj qejfi atij e partis. Kaq.

Si po hecin punimet ne Downtown 1 ?

+ e morem edhe aeroportin... n regull jemi me Çetin.
hekurudhen avash avash... lol
Dhe ta mendosh ajkën që ka të punësuar!!!!!!!
Miku i mikut të mikut të filanit gjeja një vënd pune, dhe jo vëndit të punës gjej personin adapt për atë punë.
Nepotizëm dhe servilizëm të pashoq gjen aty, pa burime njerëzore (ose thjeshtë janë formale)
 
Top