• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mak Albania

LOST

1- Get out before sunrise!
Staff member
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,186
Pikët
113
Dhe ta mendosh ajkën që ka të punësuar!!!!!!!
Miku i mikut të mikut të filanit gjeja një vënd pune, dhe jo vëndit të punës gjej personin adapt për atë punë.
Nepotizëm dhe servilizëm të pashoq gjen aty, pa burime njerëzore (ose thjeshtë janë formale)
Ashtu vajti ajo pune ne Shqiperi o lum miku @par .

Nuk ika kot une dhe gjith ata para e pas meje.

Dhe di te them nje gje, me modestine me te madhe:
Kur ika une nga ai vend, qe megjithese ika per nje zgjedhje me te mire jo zgjidhje, atje sdo te ngelet kembe njeriu.

Keto qe diskutojme ne, jane qimja ne mullarin e mafies dhe korrupsionit. Miljona euro evazjone dhe korrupsion, per mos te hapur pastaj nje çeshtje delikate si « pastrimi i parave »...
Mire keto, por per gjera bazike, arsim e shendetesi per popullin nuk mund te gjejne pak shpirt bardhesi ata politiqener ...!?
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
7,964
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Ashtu vajti ajo pune ne Shqiperi o lum miku @par .

Nuk ika kot une dhe gjith ata para e pas meje.

Dhe di te them nje gje, me modestine me te madhe:
Kur ika une nga ai vend, qe megjithese ika per nje zgjedhje me te mire jo zgjidhje, atje sdo te ngelet kembe njeriu.

Keto qe diskutojme ne, jane qimja ne mullarin e mafies dhe korrupsionit. Miljona euro evazjone dhe korrupsion, per mos te hapur pastaj nje çeshtje delikate si « pastrimi i parave »...
Mire keto, por per gjera bazike, arsim e shendetesi per popullin nuk mund te gjejne pak shpirt bardhesi ata politiqener ...!?
Nuk është mirë ta braktisim të gjithë, dhe shpresoj të mos jetë projekt i inicuar nga fqinjët tanë për ta shkretuar këtë vënd.
Personalisht e gjej veten të pamundur për të lëvizur tani për tani, por fëmijët do mundohem me të gjitha mënyrat ti shkolloj jashtë apo brenda, dhe të zgjedhin jetesën aty ku dëshirojnë.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
46,106
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Budallek ky ... atje s’do te ngelet kembe njeriu , a thua se andej nuk jetojne dot njerezit ?😳

Arsimi dhe shendetesia funksionojne edhe andej .. nuk eshte qe jane komplet nen nivel jo .
 
Top