• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mak

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
MAK

Pa kurfar dyshimi e them se nje nga rock grupet e para Shqiptare ishte Rock grupi MAK nga Mitrovica :

Si grup kan egzistue nga fillimi i viteve 70-a deri ne fillim te viteve 80-a , antarët e grupit ishin :
- Haki Misini
- Xhevdet Gashi
- Mehmet Tupella
- Rexhep Ismajli-Bulli
- Sedat Fisnik Isufi

Nuk kan pas ndonje album te botum perveq 6 kangeve te inqizuara ne RTP

1 - Moj e mira te pojata
2 - Dil ne der o moj voglushe
3 - Tri gota
4 - Perpara ne fitore
5 - Leskovik po fryn nje ere
6 - Po na shkonte plaku...

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=GkxDYaPJroc"]http://www.youtube.com/watch?v=GkxDYaPJroc

Për tragjedinë ..
gjat luftes në Kosovë , Haki Misini e humbi jeten .. asht vra nga okupatori serb.. ndersa per Mehmet Tupella ende nuk dihet fati i tij..
 

Attachments

Last edited:

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Mak

Biografia e Haki Misinit edhe grupit MAK

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=W6WAdgqK9z4#t=15"]https://www.youtube.com/watch?v=W6WAdgqK9z4#t=15
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Mak

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=jTcM0O5XcL0"]https://www.youtube.com/watch?v=jTcM0O5XcL0
 
Top