• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Makarona me peshk ton

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0


Ja dhe nje recete tjeter flash dhe me e shendetshme makaronashë

Per 2 persona:

250 gr makarona flutur (si keto ne foto ose dhe lloj tjeter po te doni)

160 gr ose nje kuti konserve peshku ton

2 speca jeshil apo te kuq

nje grusht majdanoz

2 luge vaj ulliri

lengu i nje limoni

2-3 thelbinj hudhre

kripe,piper i zi

Ne nje tenxhere zieni makaronat .Ne anen tjeter pritini holle specat,shtojini siper thelbinjte e grire holle te hudhrave ,vajin,lengun e limonit,kripen,piperin,majdanozin dhe peshkun ton te cilit ja keni hequr vajin me perpara.Se fundmi perzijini keto me makaronat e sapoziera (te cilave nuk do ti keni hedhur yndyre tjeter!).

Ju befshin mire!
 
Top