• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Marigona e Monrose, klip në Kosovë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një nga këngëtaret e grupit të njohur gjerman “Monrose”, Mandy-Grace Capristo, e cila ka nënë gjermane, por baba shqiptar, ka deklaruar në një intervistë për Shekulli se ka në plan të depërtojë në tregun e muzikës shqiptare.

Nga e majta, anëtaret e Monrose, Marigona, Senna Guemmour dhe Bahar Kizil.


Marigona, emër të cilin ia ka vënë babai, ka pranuar se i ati i saj është nga Peja, ndërsa ajo është lindur dhe rritur në Gjermani. Kosovën e vizitoi para pak ditësh, ku dhe realizoi klipin e hitit “This is Me”.

“Kur isha në Kosovë pata shumë intervista, edhe një takim me Ministrin e Kulturës. Nuk jam dhe shumë e njohur, por kam në plan që këtë vit ta realizoj një këngë në shqip. Këngën shqip do e bëj solo, por do bëjmë një videoklip në Kosovë, baladë me grupin “Monrose” dhe të gjitha fitimet e këtij videoklipi do t’u dhurojmë organizatave bamirëse në Kosovë”, theksoi Marigona, e cila shtoi se “Monrose” po mendojnë ta regjistrojnë albumin e ri në Los Angeles.

Kosovarja nga Manheimi i Gjermanisë, së bashku me koleget e saj, kanë arritur që ta bëjnë “Monrose” një nga grupet më popullore në Gjermani, Zvicër dhe Austri. Albumi i tyre i parë “Temptation” ishte në krye të top listave të këtyre tri vendeve. Pos muzikës, Marigona me bukurinë e saj është e përfshirë edhe në modelizëm. /ShekulliForum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top