• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Leslie dhe Elsie Harper u divorcuan në vitin 1954 dhe u betuan se nuk do të flisnin më me njëri-tjetrin.
Por, pas gjysmë shekulli të ndarë çifti u bashkua sërish dhe fundjavën e kaluar u rimartuan.
93-vjeçari Leslie kontaktoi me 90-vjeçaren Elsie në vitin 2004, plot 50 vjet nga hera e fundit që kishin folur.
Cifti kishte gjetur partnerë të tjerë gjatë kësaj kohe, por ata vdiqën në vitin 2002 (partneri i Elsie) dhe në 2004 (partneri i Leslie).
“Nuk e besova që po më telefononte pas kaq shumë kohësh. Kur e pashë sërish mu duk vetja 50 vjet më e re. Kam qenë shumë e inatosur me të kur u divorcuam dhe kam shkatërruar çdo gjë që kishte të bënte me martesën tonë, por tani gjithçka është si në fillim”, tha Elsie.
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Po ky cifti ku e kaloji muajin e mjaltit? Sipas asaj nuses 'gjitheshka eshte si ne fillim'

Per mendimin tim kjo lidhje osht me t'futme.
Keta te dy jon aq shume t'inatos me njoni tjetrin saqe jon martu 90/93 vjec me qellim qe te cojn njoni tjetrin n'vorr sa me shpejt.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Kjo eshte ti pershtatesh rrethanave , une do kisha preferuar te rri me femijet e mi ne ate moshe e jo me njerez qe u kam vene vize njehere , pasi per mua jane te vdekur ... megjithese jetojne per jeten e tyre :)
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Danielo a ke kalamoj ti o lal?

Kur t'jesh 90/93 vjec do i pyesesh ne fillim a duan ata t'rrish ti me ato.

Po te kesh cun do e kesh me te veshtire me nejt me nusen e cunit sesa me ish gruan qe ke urryer per 50 vjet rresht.

:D
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
14,880
Pikët
113
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Mir e kan pas kto,shijun e shijun jetet e tyre ,me partner te tjere,dhe kan thon,tani qe po na vjen vakti i vdekjes,te jemi te bashkum:D:p

Kot nuk thojne :Burr e Grua,mish e thua:D:D:D:D
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,675
Pikët
113
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Sh m thojne mish amon skuqe ne tigon :p

T'rrojne, jet t'gjate :D
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Duke i gjykuar harruam tju bejme urimin kryesor.

U trashegoft cifti!

:D
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

vetem ky plaku me duket tip aventurist do e tradhton 2 dakika para vdekjes ...sikur ju kan thare buzet ..:)
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
599
Pikët
0
Përgjigje e: Martohen sërish… 57 vjet pas divorcit

Ku i dihet, mund tja dredhi dhe plaka. Apo nuk i shkokan ato puplat qe ka mbi koke.
 
Top