• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mashtronin bizneset nga Shqipëria. Kapen afrikanët, zhvatën 4 milionë euro në 9 shtete

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,712
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Scams qe ndodhin gjithandej … rendesi ka qe shteti paska reaguar dhe mos te ri - perseritet.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
47,015
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Vetem.kanadezet? 🤔🤔

Amerikanet e kane alergji? 🙄
Ne Cuba nuk shkojne dot amerikanet edhe ne Jamaica se mbahen per vjedhes por ato perdorin trangullin e disa vende ve tjera sa per te te sqaruar por pershrimi im ishte per ato qe ishin ne foto.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,187
Pikët
113
Kjo qe thua ti pjero eshte turizmi seksual
dhe viktimat jane pensionistet europiane qe shkojne per pastrim oxhaku te kta tekniket e qymyrit, se me demek i ka dal nami qe bejn mbrekullira
jooo, kjo eshte tjeter gjo i dashur, keto grate dhe burrat pensioniste europiane qe shkojne atje, per qejf, jane komplet tjeter gjo dhe nuk quhen viktima
flasim pikerisht per njerez (djem apo dhe vajza) qe nga kompjutri, mashtrojne dhjetra perendimor budallenj, qe japin leke per te "dashurit" e tyre, para qe jepen gjoja per bileten e udhetimit, nenen, babain semure, etj,

mashtrusa kibernetik, nepermjet kompjutrit ke dhe ketu ne europe, une vete kam qene dy-tre here viktime e ketyre mafiozve nga hollanda,
nje here kur premtonin laptop 200 euro, dhe pasi bona pagesen, me erdhi pakoja vetem me libra per kompjutrin,
nje here kur porosita kremin çuditberes me canabis per kurrizin 79 euro, veç kur erdhi nje tubet i vogel, sa per 1-2 here lyerje,
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
14,822
Pikët
113
Ne Cuba nuk shkojne dot amerikanet edhe ne Jamaica se mbahen per vjedhes por ato perdorin trangullin e disa vende ve tjera sa per te te sqaruar por pershrimi im ishte per ato qe ishin ne foto.
Ne fakt kur i pashe ashtu obeze
Amerikane mendova qe jane. 🙄🤭
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
14,822
Pikët
113
Obeze gra andej me shumice (lexoj) e me shkoi mendja.
Por kush dreqin i di.
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
16,869
Pikët
113
Vetem.kanadezet? 🤔🤔

Amerikanet e kane alergji? 🙄
Kanadezet kane ndertu kilometra te tera me rruge per te mundesuar me shume turizem per qytetaret e vet. Amerikanet nuk jane te mirpritur qe prej debimit te tyre nga Kastro vite me pare. Politika ishte shume e shemtuar. U lejuan parate e pista amerikane nga kokat e mafias italo-amerikane per te ndertuar nje Havana edhe me shume edhe me bukur se Las Vegas. ( ne triologjine filmig Godfather , ka shume segmente mbi kete ceshtje sidomos ne pjesen e dyte ) Pasi i lane te gjitha parate ne ndertime hotelesh madheshtore dhe resorta te paktahasueshme , qeveria e ardhur e Kastros i mbyllu kufijte me USA dhe me Rusine ne krah , ben dengla , qe do mbaroj e shume shpejt ndonese u eliminuan pothuaj ne qeverisjen e Obames.

Kanadezet kane cmime shume te lira per te marre rreze gjate gjith vitit ne kembim te marveshjes . Pershbull une per nje udhetim 4 ditor brenda Kanadase me makine , shpenzova dyfish nga c’do te kisha shpenzuar per nje jave pushime me bilete avioni me hotel dhe ushqim , pra all inclusive ne Cuba ne cdo pjese te vendit.
Kuba edhte destinacioni numer nje i kanadezeve dhe jo per hajdarlliqe por per plazhet me rere te bardhe si gelqere. Per atmosferen qe krijojne vendalijte per turistet.
Une per vehte e adhuroj pushimin ne ate ishull ne forme krokodili mes karaibeve.


Mos degjo ca thone ata qe s’e kane haberin se normal flasin me hamenie ose ca kan nigju lart e poshte. Si behen zakonisht eksperte te gjithckase pa pasur as eksperiencen minimale .
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
57,958
Pikët
113
Qeveria amerikane e dinte shume mire qe kontrolli i perhershem i Kubes mund te arrihej vetem permes.......Boots on the ground , te cilin ata e praktikuan per shembull ne vitet 1906 deri 1909, 1912, 1917 dhe 1923.

(The deep, historical roots of Cuban anti-imperialism, Third World Quarterly, September 2017, S.5; DOI:10.1080/01436597.2017.1374171).

PS....pa hyre ne histori te metejshme apo te behen krahasime me Haitin, VETEM jedan SHEMBULL... Ne Kube, 99,75 % e njerezve mbi moshen 15 vjeç,dine te lexojne dhe te shkruajne, ndersa shifrat ne Haiti ashtna 61.7 %.

Te DYJA kto i perkisnin kultures se VJETER = TAINO.

FAZITI....edhe flamurtare + plisat kane pas pasur = KULTURE te MOQME.

Faleminderit dhe fund jave te MBARE....VETEM = MIQVE.

TSCHYSS.
 

Drawing-slim

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,687
Pikët
113
Afrikanet e paskan bere...
E kane bere keta legenat tane dhe ua hedhin afrikaneve. Dine afrikanet si te bejne kompani fiktive... Ata per te kapur ndonje majmun jane.
Majmunet i kapin ata. I ndiekin deri sa i lodhin neper peme dhe i kapin.
Nigeria eshte vend i njohur ne bote si vend hustleras, scam artists, eshte edhe vend jo pak i zhvilluar.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,187
Pikët
113
vendi kampion ku zhvillohet turizmi seksual, eshte gambia, ku dynden me mijra gra nga europa veriore,
per nje sherbim 24 oresh apo 12 oresh, djemte gambiane marrin 20-30 euro, ku perfshihen shoqerimi gjate gjith dites,
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,187
Pikët
113
Ska te zinj hic ne europe ne fakt qe ven ne afrike keto . 😀😀😀
te zinjt (te bardhet dhe gjith ngjyrat) ne europe, mirren me moshat e tyre afersisht, e shumta me femrat me diferenc moshe 10-15 vjet,
nuk mirret njeri me femrat 50 e siper aq me teper qe jane pa pike lyre, te dobta, pa material mrapa, si byth burrash, iiiii ,
 

Vodafone

Power to you. 🙂
Anëtar
May 19, 2021
Postime
3,289
Pikët
113
Vendndodhja
Belfast,Northern Ireland .
te zinjt (te bardhet dhe gjith ngjyrat) ne europe, mirren me moshat e tyre afersisht, e shumta me femrat me diferenc moshe 10-15 vjet,
nuk mirret njeri me femrat 50 e siper aq me teper qe jane pa pike lyre, te dobta, pa material mrapa, si byth burrash, iiiii ,
Si viktima jane , burra e gra ne europe , i ka myt droga e alkoli giith jeten .
Flas per moshen mbi 50 .

Ja gezuar , e njeh kte birre ? 😀

F7860FF4-3F22-486D-8238-0EA0F64DC585.jpeg
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,187
Pikët
113
Si viktima jane , burra e gra ne europe , i ka myt droga e alkoli giith jeten .
Flas per moshen mbi 50 .
ketu do te te kundershtoj pak, se une kam i gjo te keqe, nuk mund te rrij pa thon te verteten ,
mosha 50 e siper, pi me pak, e ul pakez nivelin e pirjes, shton kualitetin e pijes,
sa per droge, as qe flitet, shumica e drogmenve, kur arrijn apo kalojne te 50-tave, e lene drogen fare,
pjesa dermuese e burrave e grave mbi 50-60 vjeç, qe shkojne per turizem seksual, jane singel, (te divorcuar ose partneri/rja iu ka vdekur)
 

Vodafone

Power to you. 🙂
Anëtar
May 19, 2021
Postime
3,289
Pikët
113
Vendndodhja
Belfast,Northern Ireland .
ketu do te te kundershtoj pak, se une kam i gjo te keqe, nuk mund te rrij pa thon te verteten ,
mosha 50 e siper, pi me pak, e ul pakez nivelin e pirjes, shton kualitetin e pijes,
sa per droge, as qe flitet, shumica e drogmenve, kur arrijn apo kalojne te 50-tave, e lene drogen fare,
pjesa dermuese e burrave e grave mbi 50-60 vjeç, qe shkojne per turizem seksual, jane singel, (te divorcuar ose partneri/rja iu ka vdekur)
Si kuptoj kta europianet pierr . 🙄
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,712
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
vendi kampion ku zhvillohet turizmi seksual, eshte gambia, ku dynden me mijra gra nga europa veriore,
per nje sherbim 24 oresh apo 12 oresh, djemte gambiane marrin 20-30 euro, ku perfshihen shoqerimi gjate gjith dites,
Po ti nga i din k’to gjera …Pjer ? Apo I frekuenton edhe ti ? 😆
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,187
Pikët
113
Ja gezuar , e njeh kte birre ?
keto quhen birra abdij, ku pjesa dermuese quhen ; birra te turbullueme, dhe jane birra te shkelqyeshme dhe te shtrenjta,
ne supermarkete kushtojne 1,5 - 2 euro, nderkoh qe me dy euro une blej 5-7 kanoçe birre.
 
Top