• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbi 560 milionë njerëz përdorin Skype

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Skype ka arritur rekord të ri sa i përket numrit të përdoruesve. Vetëm gjatë 22 nëntorit 2010, shërbimet e Skype i kanë përdorur më shumë se 25 milionë njerëz, njëkohësisht.
Ndërsa, numri i përgjithshëm i përdoruesve të Skype, e tejkalon shifrën e 560 milionë përdoruesve në mbarë botën.

Ky numër dhe kjo arritje e bën shndërron Skype në kompaninë numër një në botë sa i përket përdoruesve të shërbimeve me zë.

Versioni më i ri i këtij shërbimi tani mundëson komunikim paralel me një grup prej 10 njerëzve njëkohësisht.
 
Top