• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbledhja kolektivit

magnus

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
14,266
Pikët
113
Ta beje me ze bile dhe ne theksin krahinor te qytetit te tij te lindjes.

Te na tregoje me saktesi rrjedhen se ne c'mijvjecar PARA ERES SE RE :) u aplikua fletrrufeja dhe prej ciles shoqerie I eshte dhene prioritet kesaj forme feknokratike te shprehjes se te drejtave te oligarkervet.

Lando uroj te jesh mire e I shendetshem.
Fleterrufeja eshte tipike kinezeri(decibao), nuk ka prejardhje komuniste. Nuk eshte madje shpikje e Marksit, Leninit, Stalinit. Ne vendet komuniste nuk perdorej, pervec kines dhe shqiperise. Fleterrufeja eshte ne kine perpara komunisteve kineze, megjithese filloi te perdorej gjeresisht me revolucionin kulturor kinez. Nga kina u importua si metode ne shqiperi direkt nga diktatori Hoxha. Pati efekte shkaterruese, shume njerez perfunduan burgjeve per shkak te ketyre fleterrufeve.
Eshte teper e habitshme si shqiptaret perdoren kete lloj kinezerie, te cilen nuk e perdori as Stalini.

Sot kemi kung flu, ose kovidin.
Zor se do shpetojme ndonjehere nga kinezerite.
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
15,586
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Prit se nuk ke pa asgjë akoma!
Tifozat e Partizanit ishin militantët më të zellshëm të BS, tashmë në demokralesh janë më amerikanë se amerikanët.
Prandaj bëjmë tre hapa para e katër mbrapa.
@ana_gend
Po mjelsen e lopëve kur do e gradosh kryetare të frontit demokratik?
Duhet të bësh përpjekje ta gjesh, andej nga Rubiku është por mos u vono!
Ç lidhje ka sporti me politikën tashi të tregoj diçka Partizoni o legjenda e Shqipërisë ska lidhje me shokët e oarti zonja zoti @par .
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,608
Pikët
113
Fleterrufeja eshte tipike kinezeri(decibao), nuk ka prejardhje komuniste. Nuk eshte madje shpikje e Marksit, Leninit, Stalinit. Ne vendet komuniste nuk perdorej, pervec kines dhe shqiperise. Fleterrufeja eshte ne kine perpara komunisteve kineze, megjithese filloi te perdorej gjeresisht me revolucionin kulturor kinez. Nga kina u importua si metode ne shqiperi direkt nga diktatori Hoxha. Pati efekte shkaterruese, shume njerez perfunduan burgjeve per shkak te ketyre fleterrufeve.
Eshte teper e habitshme si shqiptaret perdoren kete lloj kinezerie, te cilen nuk e perdori as Stalini.

Sot kemi kung flu, ose kovidin.
Zor se do shpetojme ndonjehere nga kinezerite.
Ore lëri qinezët ti se janë aq shumë sa s'ke si shpëton nga ata po autokritikën ku e ke?
@ana_gend mba qëndrim ose jep dorëheqjen dhe të vi @Pjer Thomas në drejtimin e B.P
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
5,256
Pikët
113
Moden dekadente un e kuptoja komplet gabim. Kisha nje pal jeans Levi's tub, nuk i vishja kurre. Ne vend te tyre vishja pantallona teritali, te ngushta siper dhe te gjera poshte, 44 cm. Pantallona kallubojs i quanim ahere:p -qesh-
hajde anglishte hajde, te keqen e anglishtes time:p. Ne ameriki, mora vesh vertet ca jane kallubojs, dhe nuk jan terital.
nuk eshte puna vetem te kallubojset apo xhikset 😁😁😁 shoku magnus , problemi eshte qe duhet te te bejme armik dhe pastaj te te afrojme doren e ngrohte te partise, keshtu qe thellohu dhe beje edhe nje here autokritiken me mend ne koke 😂😂
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
2,513
Pikët
83
çuna dhe goca, mire rowes i bom fletrrufe, po ku eshte ai, se ne gri ketu, e ai s'po duket,
ai me siguri ka bo llafe e do jete zene me njeri ketu, aq me teper qe disa kokrra ketu, kane sharjen ne vend te argumentit,
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
7,549
Pikët
113
Cfar nuk ndodh. Thone nje nga ata eshte kryetar i PD-s. Mendo sa shume kane ndryshuar kohet, pse jo? Sidomos kur Birisha na u be pishtar :D
Partitë e Ramizit Manooo....
 

pablito

plata o plomo
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
1,195
Pikët
113
çuna dhe goca, mire rowes i bom fletrrufe, po ku eshte ai, se ne gri ketu, e ai s'po duket,
ai me siguri ka bo llafe e do jete zene me njeri ketu, aq me teper qe disa kokrra ketu, kane sharjen ne vend te argumentit,
haahha,qeka kamuflu mer Pjer,po u dekonspiru identiteti qe i kishin dhon imperialistet 😎😎
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
2,513
Pikët
83
haahha,qeka kamuflu mer Pjer,po u dekonspiru identiteti qe i kishin dhon imperialistet 😎😎
nuk te kuptoj i dashur , une mendoj se diçka do kete ndodhur me te, noi zenie me nonje ketu,
por qe ne te europes nuk e dijme, se ne jemi ne gjume kur ata te amerikes jane aktive ketu,
 

Free`dahhh

T’fala kush T’pysi!
Anëtar
Jan 31, 2020
Postime
7,500
Pikët
113
çuna dhe goca, mire rowes i bom fletrrufe, po ku eshte ai, se ne gri ketu, e ai s'po duket,
ai me siguri ka bo llafe e do jete zene me njeri ketu, aq me teper qe disa kokrra ketu, kane sharjen ne vend te argumentit,
Ketu eshte. Por ka mdryshuar nick. 😊
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
9,600
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Tirane. 20 Shtator 1989!
Vjen ne Shqiperi per here te pare Albano & Romina Power dhe mbajne nje koncert madheshtor ne Pallatin e Kongreseve.
Salla e mbushur plot e perplot.
Eventi i jashtzakonshem dhe per here te pare ne Shqiperine komuniste, i cili transmetohet direkt edhe nga Televisioni Shqiptar.
Neper lagje, bucasin "a tutto volume 🔊 " televisoret e shqiptareve te etur per ndryshim, liri dhe shprese.
Gezim dhe eufori kudo 😊, por jo te gjithe:
- Veteranet e Frontit qe rrijne ulur me stol ne pragjet e shtepive dhe cepat e pallateve, me kostum doku dhe kaskete duken te zymte, tundin koken ne shenje disaprovimi dhe thone:
- na vajti lufta dëm , kot u kacafytem dhe u vramë me italianin...
Ne TVSH vazhdojne te cfaqen imazhet nga salla e koncertit dhe publikut shqiptar te egzaltuar.
Ne nje moment, me koordinim te regjise skenike, ne skene shperthen tym dekorues, efekte te njohura skenike neper koncerte per te elektrizuar publikun, por qe per skenat shqiptare eshte krejtesisht fenomen i ri dhe i panjohur.
Rezultati i efektit skenik ndjehet menjehere, ovacione dhe gezim i papershkruar ne syte e publikut brenda salles por dhe jashte saj perpara ekranit bardh e zi te televizoreve Iliria apo Butrinti.
Por jo per te gjithe, veteranet dhe fuksat me kaskete dhe kostum doku tundin perseri koken ne shenje disaprovimi dhe komentojne.
- ja shife, ujku mjegull do qe te na genjeje.
- na vajti lufta dëm, kot luftuam... kot fare!

Nje ze i brishte adoleshenti nga nje grup te rinjsh qe ndiqnin koncertin ne TV me dritaret hapur i drejtohet:
- Po mjaft ore mjaft me kto budalliqe, fuksa sh*erdhata....
Plasen te qeshurat aty per aty, por edhe shpullat mas qafe nga babai im. -qesh--qesh--qesh-``fumato``

* Histori e perjetuar personalisht! :)


 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
6,137
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.
Nafijet duke mjelë tastierën në kohë Corone............
 

Iluzionisti

V.I.P
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
1,715
Pikët
113
Meqe jemi te mbledhja e partise, po shoqen Performer pse e perjashtuan...ajo ishte e devotshme!

Se mos ka than se buka asht e keqe, se e piu e zeza..

Pavarsisht shakave, por une nuk shikoj motiv, pse eshte perjashtu Performer, ne cdo postim ka qene shume korrekte...

Jemi njerez te vegjel !!!

Se ketu te ofendojne dite e nate dhe nuk i perjashton njeri edhe pse ban raporte...

Varja ...
 
Top