• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbroj gay-t, s’jam lesbike

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Është e kudondodhur kur bëhet fjalë për mbrojtje të të drejtave të njeriut.


Inida Gjata, e njohur nga të gjithë si Zhaku, është nga ata personazhe mediatikë, që ka vendosur “të sakrifikojë” pak nga imazhi për të mbrojtur të drejtat e homoseksualëve. Komuniteti gay eshtë duke u krijuar, janë në proces.

Unë jam thjesht një mike e tyre që i përkrah, një njeri i medias që përpiqem sa herë kam mundësi të flas për të drejtat e tyre.

Unë në përgjithësi përpiqem t’i mbroj të drejtat e njerëzve, të drejtat e gjithkujt që ka të drejtë ta bëjë diçka, por që nuk ua var, nuk ua fishkëllen dikush; të atyre që janë të marxhinalizuar, vuajnë mungesën e vëmendjes.(Bluetooth)Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top