• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbyllet aeroporti i Rinasit për shkak të grevës.

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,545
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Pse nuk arrite ti si qeveri ta zgjidhje kete gangrene per 8 vite? E kupton tani e kujt eshte pergjegjesia?
Pirth o Loni pirth se cfryhesh...eshte nje thenie.
Lexoji cfare kam shkruar me lart....ky i gjati o ska Bole ta beje o eshte bashk me ata te tjeret.
 
  • Wow
Reactions: Noe

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
29,813
Pikët
113
Ja kush e bëri Grushtin e Shtetit në Rinas.
Ja disa prej shefat e kompanisë së kontrollit të trafikut ajror “Albcontrol”, që kanë lidhje familjare me shefat e politikës:
Norbis Qazimi, vëllai nga nëna, i deputetit Fatmir Xhafaj
Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së deputetit Fatmir Xhafaj
Ledio Ruçi, djali i Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi
Sonia Popa, anëtare Bordi, bashkëjetuese e Petrit Vasilit, Drejtore e Turizmit-Ministri
Mirlinda Karcanaj, anëtare Bordi, shoqe e Linda Ramës dhe ortake në OJF, Drejtore e AKSHI
Sulo Hadëri, anëtar Bordi, ish-Dekan i Fakultetit Ekonomik, që u ka dhënë “Doktoratura” e dypunësime si pedagogë, shefave të partisë.
Genci Gjonçaj, anëtar Bordi, Sekretar i Përgjthshëm i Kuvendit
Ardit Çollaku, anëtar Bordi shok i Olsi Ramës, Agjencia Kombëtare e Turizmit
Redi Fino, djali i Bashkim Finos
Stela Malaj, nusja e djalit të deputetes Nora Malaj
Rovena Bregu, motra e Majlinda Bregut
Florjan Gjiknuri, djali xhaxhait i (ish)ministrit Damian Gjiknurit
Martin Sterkaj, djali deputetit Paulin Sterkaj
Arlind Broci, djali i (ish) gjyqtarit Artan Broci
Blerta Tusha, gruaja e Artur Bushit, kryebashkiak i Krujës
Eneo Zguri, djali i ish kreut të KQZ, Klement Zguri
Brisilda Spahiu (Celibashi), vajza e Nesim Spahiut, kryebashkiak i Skraparit
Joana Bushi, ka koncesionin e shërbimeve të kontrollit në “Albcontrol”, me kompaninë “ICTS Albania-Integrated Services”, aktualisht Drejtore në ANTA-Rinas, ish-shefe kabineti e Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, grua e Eno Bushit, Drejtor Juridik i PS dhe avokat i Kryeministrit Edi Rama.
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,018
Pikët
113
Pirth o Loni pirth se cfryhesh...eshte nje thenie.
Lexoji cfare kam shkruar me lart....ky i gjati o ska Bole ta beje o eshte bashk me ata te tjeret.
Ti po thua
Saliu bashkepunoi me te gjatin per te bllokuar fluturimet.
Ok
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,018
Pikët
113
Ja kush e bëri Grushtin e Shtetit në Rinas.
Ja disa prej shefat e kompanisë së kontrollit të trafikut ajror “Albcontrol”, që kanë lidhje familjare me shefat e politikës:
Norbis Qazimi, vëllai nga nëna, i deputetit Fatmir Xhafaj
Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së deputetit Fatmir Xhafaj
Ledio Ruçi, djali i Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi
Sonia Popa, anëtare Bordi, bashkëjetuese e Petrit Vasilit, Drejtore e Turizmit-Ministri
Mirlinda Karcanaj, anëtare Bordi, shoqe e Linda Ramës dhe ortake në OJF, Drejtore e AKSHI
Sulo Hadëri, anëtar Bordi, ish-Dekan i Fakultetit Ekonomik, që u ka dhënë “Doktoratura” e dypunësime si pedagogë, shefave të partisë.
Genci Gjonçaj, anëtar Bordi, Sekretar i Përgjthshëm i Kuvendit
Ardit Çollaku, anëtar Bordi shok i Olsi Ramës, Agjencia Kombëtare e Turizmit
Redi Fino, djali i Bashkim Finos
Stela Malaj, nusja e djalit të deputetes Nora Malaj
Rovena Bregu, motra e Majlinda Bregut
Florjan Gjiknuri, djali xhaxhait i (ish)ministrit Damian Gjiknurit
Martin Sterkaj, djali deputetit Paulin Sterkaj
Arlind Broci, djali i (ish) gjyqtarit Artan Broci
Blerta Tusha, gruaja e Artur Bushit, kryebashkiak i Krujës
Eneo Zguri, djali i ish kreut të KQZ, Klement Zguri
Brisilda Spahiu (Celibashi), vajza e Nesim Spahiut, kryebashkiak i Skraparit
Joana Bushi, ka koncesionin e shërbimeve të kontrollit në “Albcontrol”, me kompaninë “ICTS Albania-Integrated Services”, aktualisht Drejtore në ANTA-Rinas, ish-shefe kabineti e Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, grua e Eno Bushit, Drejtor Juridik i PS dhe avokat i Kryeministrit Edi Rama.
Ja ku dolen gjithe rilindas 😆
@3d1 cmendim ke?
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,545
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Ti po thua
Saliu bashkepunoi me te gjatin per te bllokuar fluturimet.
Ok
Jo nuk thashe kete....kete po e thua ti.
saliu bashkpunoi me Meten ....kjo po qe ka llogjike te qendroje.
une thash qe ai i gjati nuk ka BOLE te godase Meten me Berishen ....dhe shtova qe ose eshte ne loje bashke me ata.
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,018
Pikët
113
Jo nuk thashe kete....kete po e thua ti.
saliu bashkpunoi me Meten ....kjo po qe ka llogjike te qendroje.
une thash qe ai i gjati nuk ka BOLE te godase Meten me Berishen ....dhe shtova qe ose eshte ne loje bashke me ata.
Po po kane bashkepunuar dhe me djalin i
gramoz rucit
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Ajo qe di une eshte se asnje prej atyre aty nuk eshte per merite,por sepse eshte miku i filanit apo militanti i filanes....dhe kjo eshte gangrena qe e ka gerryer shqiperine.
Ështe e vërtete që ne Shqipëri funksion puna me mik, por le të flasim drejtë po ky zv ministri dhe dhe ky bordi nuk kane mik apo për ata ska problem kur e kane rrogën katërfish te punëtorëve me bonuse. Gjeja tjetër pse nuk interesoheshin per ppp ku ikin gjith kto borxhe qe marrin pse nuk I nxjerrin te plota online . Pastaj i heqim kta po te tjetër 60 te gjithe jane me partinë ?Aty funksionojnë gjerat si ne xhungël e presin pastaj kontabilitet kur nuk kane as plane biznesi për emergjencat dhe as piken e tejdukshmerise si përdoren fondet. Me parti apo pa parti ata janë essential workers nuk mund ti heqësh ti dhe ti ulesh rrogat se te do bytha ty kshu funksionon ktu, pozicionet esenciale ktu nuk I lëviz rroga madje ne emergjenca kta I rrisin rrogat këtyre punëtorëve esenciale prandaj ekzistojnë dhe disa ligje po aty drejtori Ben ca ti doje bytha. Prandaj them eshte xhungël qe ska te bej me amerikën ktu ska rendesi partia ne kto pozicionet kyçe . Ata puntoret punën aty ne Shqipëri e beje si me x apo y. Ku shkojnë fondet qe merren borxhet?
 
  • Like
Reactions: Noe

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,545
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Ja kush e bëri Grushtin e Shtetit në Rinas.
Ja disa prej shefat e kompanisë së kontrollit të trafikut ajror “Albcontrol”, që kanë lidhje familjare me shefat e politikës:
Norbis Qazimi, vëllai nga nëna, i deputetit Fatmir Xhafaj
Ana Shkëmbi, mbesa e gruas së deputetit Fatmir Xhafaj
Ledio Ruçi, djali i Kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi
Sonia Popa, anëtare Bordi, bashkëjetuese e Petrit Vasilit, Drejtore e Turizmit-Ministri
Mirlinda Karcanaj, anëtare Bordi, shoqe e Linda Ramës dhe ortake në OJF, Drejtore e AKSHI
Sulo Hadëri, anëtar Bordi, ish-Dekan i Fakultetit Ekonomik, që u ka dhënë “Doktoratura” e dypunësime si pedagogë, shefave të partisë.
Genci Gjonçaj, anëtar Bordi, Sekretar i Përgjthshëm i Kuvendit
Ardit Çollaku, anëtar Bordi shok i Olsi Ramës, Agjencia Kombëtare e Turizmit
Redi Fino, djali i Bashkim Finos
Stela Malaj, nusja e djalit të deputetes Nora Malaj
Rovena Bregu, motra e Majlinda Bregut
Florjan Gjiknuri, djali xhaxhait i (ish)ministrit Damian Gjiknurit
Martin Sterkaj, djali deputetit Paulin Sterkaj
Arlind Broci, djali i (ish) gjyqtarit Artan Broci
Blerta Tusha, gruaja e Artur Bushit, kryebashkiak i Krujës
Eneo Zguri, djali i ish kreut të KQZ, Klement Zguri
Brisilda Spahiu (Celibashi), vajza e Nesim Spahiut, kryebashkiak i Skraparit
Joana Bushi, ka koncesionin e shërbimeve të kontrollit në “Albcontrol”, me kompaninë “ICTS Albania-Integrated Services”, aktualisht Drejtore në ANTA-Rinas, ish-shefe kabineti e Edi Ramës në Bashkinë e Tiranës, grua e Eno Bushit, Drejtor Juridik i PS dhe avokat i Kryeministrit Edi Rama.
Ke nxjere vetem gjysmat.....nxiri te gjithe emrat
 
  • Haha
Reactions: Noe

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,018
Pikët
113
Ke nxjere vetem gjysmat.....nxiri te gjithe emrat
Pse merzitesh o burr. Ja ku doli llafi jot
Gjysma tjeter ka bashkepunuar me gjysmen rilindase. Saliu bashkepunoi me te gjatin. Por i gjati ben sikur akuzon Saliun por nuk e arreston. E shikon si doli 😆
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Aty me se kam pare kush e kap pushtetin ben si ti doje dhe thonë ekonomi tregu. Vetëm ekonomi tregu seshte kur drejtori eshte me mik kur zv drejtori eshte me mik kur bordi eshte ne mik dhe presin kta poshtë te jen pa mik. Aty eshte afghanistan cdo gje varet nga partia ka ne dore gjitj sektorit, une punoj ne finance ktu po e vetmi shtet qe mund ta krahasoj Shqipëri eshte Turqia me erdoganin qe ndërhyn ne cdo sektor dhe shumica e puntorve ne shtet jane te varur nga ai dhe investohet e huaj as qe I afrohet per shkak te riskut. Ndërhyri ne bonde ku ska nderhyer E njëjta klime eshte edhe ne Shqipëri shume investitorë ankohen per PPP të. A ju duket normale qe investohet e huaj te ankohen kaq shumë per mos patatje transparence?
 
Last edited:

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,018
Pikët
113
edhe sa balluk te tjere duhet ta hane nga partia e tyre qe ta kuptoje mileti si vertitet pushteti...
O Ana do ikim tani te pim kafe? Kur vim prap do lexojme Saliu bllokon Aeroportin e kuksit dhe ardhjen e kuksianeve
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,476
Pikët
113
O Ana do ikim tani te pim kafe? Kur vim prap do lexojme Saliu bllokon Aeroportin e kuksit dhe ardhjen e kuksianeve
dakort jam deri atehere do kene mberrit dhe kontrolloret banglladeshas 😁
 
  • Like
Reactions: Noe

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Aty jane hajdutet me odriner kta politikanet qe kam pa, thash se u sofistikuan pak por ka ngel ne vend sepse bejne cdo gje si ne vendet fqinje ballkanse si mali izi dhe si 90 ne venet e ish bllokut dhe si ne middle east apo azi ne vendet e mbaruara, gjerat i bejn haptas dhe totale nuk ka limite. Vidh pa fund dhe nuk ka anje trasparence bazike, i modifikojne alla afghanistance dhe turke. Bejn vjedhjet me bazike me kompani gucka, por kulmi eshte jane shumat, dhe sa here merren borxhe kur GDP me prodhimin nuk ka lidhje, dhe kta vashdojne PPPT ne cdo sektor.
Tishin ktu do i kishin kapur me gjithkot skandale, jane bere qesharake te babzitur dhe nendertal fare.
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kontrolloret jane ne varesi te qeverise, vete ministreja Balluku ka qene drejtoreshe deri ne 2018, si i shton pik Edit? 😆
Edhe gjoba Becheti 110 milion euro i shton pike Edit para zgjedhjeve 😆
Je komplet jerm as nuk kupton se c’fare them ... dhe as nuk din se C’fare flet .
 
Top