• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mccartney i këndon Clintonit për ditëlindje

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Ish-Presidenti amerikan Bill Clinton është ‘qerasur’ me një befasi muzikore për ditëlindjen e tij të 64-të, pasi Sir Paul McCartney i kishte telefonuar dhe i kishte kënduar serenadë.
Clinton ka qenë i ngazëllyer kur kishte kapur telefonin dhe kishte dëgjuar legjendën e Beatles në linjë, në ditëlindjen e tij gjatë të enjtes (19 gusht). Dhe ai ishte befasuar edhe më shumë kur McCartney kishte filluar aty për aty të këndojë këngën e dashurisë së Beatles, “When I'm Sixty-Four”, e cila daton nga viti 1967.

“Sir Paul e dinte se Bill është fans i madh i Katërshes së Famshme dhe përnjëherë vendosi t’i telefonojë. Mirë, nuk është se çdo ditë mund të marrësh në linjë ish-Presidentin”.

“Por Bill ishte më shumë në hënë kur e dëgjoi atë – dhe nuk mund të besonte kur ai filloi të këndojë këngën ‘When I'm Sixty-Four’. Bill ka qenë fans gjatë gjithë jetës. Atij i pëlqejnë edhe realizimet solo të McC. Andaj ata biseduam gjatë”, ka thënë burimi për të përditshmen britanike Daily Mirror
 
Top