• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Me i afer eshte daja apo xhaja..?

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

jane te gjithe njesoj..mgjthse ne shqiperi ndjejne si me te afert xhaxhane se dajen
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,395
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

Dajet jan me ndryshe dhe jan me te lidhur me nipat.
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

Varet nga rasti ne raste.
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

per mua jan njesoj
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

un ndihem me afer me dajen dhe me hallen

me xhajen jo,jo qe nuk jam e afer po nuk jetojne ktu jan larg dhe nuk jam shume ne kontakt , kurse teze nuk kam ...:)
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

Une shyqyr kam nga te gjitha teza ,halla,xhaxha,dala....
po me afer ndihem me ata qe jame rritur
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

une me afer dnjeje xhajen, por gjenetikisht njesoj i kemi te dy, por varte ke ndjejme me afer, me ke na ecen muhabeti, dhe ci;i eshte me i dashur
 

dbh

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 19, 2010
Postime
598
Pikët
0
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

Xhadaja dhe Tezhalla
 

Altruista

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 2, 2012
Postime
130
Pikët
0
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

Xhaja me gjak ,, me shpirt dhe ne krye te dollive daja. Tezja ke mezja ,halla ke shkalla :)
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Me i afer eshte daja apo xhaja..?

:D.
Tani, une mendoj se me afer eshte ai qe te kupton me mire dhe te rri me prane.
Dmth asnjeri perveç mamit dhe babit :D.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,291
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Gjenetikisht je gjithmone me afer nga Ana e mamase.

So ... Daja & tezja ( gjenetikisht flas ) .
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
14,982
Pikët
113
Per mua ka qene Daja dhe fisi i mam ne pergjithesi. Me duket se keshtu eshte per shumicen. Anon gjithmone nga njerzit e nenes.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,291
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Une vete jam me e lidhur nga Ana e babait... e kjo sic duket ngaqe rritesh me prane tyre , ndryshe nga te mamase pshm qe mund te jene larg.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
70,365
Pikët
113
Gjenetikisht je gjithmone me afer nga Ana e mamase.

So ... Daja & tezja ( gjenetikisht flas ) .
S'pate ça të bëje që gërmove një temë të 2012-ës? ?
Gjenetikisht i ke njësoj afër ose larg (si të duash merre) edhe xhajën edhe dajën, edhe hallën edhe tezen.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,291
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
S'pate ça të bëje që gërmove një temë të 2012-ës? ?
Gjenetikisht i ke njësoj afër ose larg (si të duash merre) edhe xhajën edhe dajën, edhe hallën edhe tezen.
Thashe te dalim nga rutina e perditshme se Na u lodhen syte. ?

Gjenetikisht nga Ana e mamase I ke me afer .... k’te Ta thote jo vetem shkenca por edhe llogjika. ?
 
Top