• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Me mire inteligjent/e apo i/e bukur ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Shpeshhere gjendemi perballe kesaj dileme :
Me mire inteligjent/e apo i/e bukur?

Une personalisht e kam paska te veshtire te zgjedh,ndoshta do te doja nderthurrjen e tyre ... Gjithsesi jane karakteristika te vecanta qe te cojne drejt suksesit ne sfera te ndryshme!
Ndonjehere te qenurit i bukur pa qene inteligjent nuk perben ndonje rendesi dhe sukses te madh,nderkohe te qenurit inteligjent por jo te bukur ne mos sot,neser do te coje drejt suksesit panvaresisht aparences ...
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Inteligjen/e, Sepse Bukuria Iken E Vjen Ndersa Inteligjenca Asnjeher Nuk Vdes......
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Varet sepse njerez te ndryshem mund te quajne njerez te ndryshem inteligjent .Ne syte e disave te gjithe jane te bukur , keshtu qe besoj me shume sesa bukuria dhe inteligjenca vlen karakteri !
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

me mir inteligjente ... (sepse me pas do gjesh menyren dhe per tu zbukuruar ... )
 

iva11

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2010
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

inteligjenca e zbukuron njeriun...:O
 

PaLaZZoo

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 19, 2010
Postime
9
Pikët
0
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

inteligjenca e para per njeriun me pas bukuria. Sepse un ne shoqeri te mbaj per karakter e jo per te bukur :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Bukuria eshte si lulja, vjen nje kohe dhe vyshket. Inteligjenca eshte si kristali, sa vjen dhe i shtohet vlera. Askush nuk do i thoshte jo bukuris te alternuar me zgjuaresi, po kur jane te dyja perball njera - tjetres, inteligjenca eshte kryesore.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Me keto koh qe kan ardhur sot ..me shum pin uj Intelegjenca se se bukuria ...megjithate kur kryqezohen bashke del kryeveper gje qe ndodh shum rralle !
 

Oxi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
276
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

inteligjenca triumfon per mu
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

INTELIGJENCA...dhe e bukur (keshtu "me içik mik" d.m.th ) :p:p:p
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

inteligjente bukuria nje dite dy me shum prishet :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,405
Pikët
113
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

inteligjenca e para per njeriun me pas bukuria. Sepse un ne shoqeri te mbaj per karakter e jo per te bukur :p
Ju keni te drejte,por karakter eshte demode sot(thone).
Paraja i blen edhe inteligjencen+bukurine,sot.
Fatkeqesisht??????????????
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Ju keni te drejte,por karakter eshte demode sot(thone).
Paraja i blen edhe inteligjencen+bukurine,sot.
Fatkeqesisht??????????????
Sjam aspak dakort dhe po mhabit..*njeriu nuk shitet* dhe Karakteri eshte nje nga virtytet qe karakterizon njeriun dmth njeriu pa karakter rron kot (mendimi im ky ) sa per intelegjencen vjen e para dhe duhet ta fitosh jo ta shesin ;)
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

sa per intelegjenc e kisha votu merin po ne fakt nuk eshte tema ne sondazh :p
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Me mire i bukur se inteligjente behem ne shkolle.............
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Ok alem_ de e gjete zgjidhjen, se u lodhem ne!!! ;)


:)
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Nese do ishte mudnesi per te zgjeth , Personalisht nuk do zgjidhja as njeren as tjetren , por ne fakt inteligjenca ne kohet e sotme po perdoret ne te shumtat e rasteve per shperdorime e keqberje , bukuria po ashtu ,te pakten ne dikastere shtererore femrat meren ne pune vetem per bukurine e tyre dhe jo per intelektin qe kan , po ashtu ndoth dhe ne shume raste te tjera qe nje njeri inteligjent ta perdoti intelektin e vet per gjera te ndaluara , per perfitim e personale etj etj .
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Me mire inteligjent/inteligjente apo i/e bukur ...

Ndal Inteligjenca !...Bukuria nje hap para :p
 
Top