• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Me muzikën e Megadeth djaloshi trembi llavën e ujqve

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113

Një djalosh 13 vjeçar nga Norvegjia arriti që duarthatë të mbrohet nga një llavë ujqish të uritur duke luftuar me ta vetëm me një telefon mobil dhe me muzikën e grupit Megadeth.
Duket se Heavy Metali nuk i pëlqen aspak ujqve.

Sipas portalit muzikor rus Zvuki.ru, Walter Acre po kthehej nga shkolla në rajonin Rakkestad të Norvegjisë kur e rrethuan bishat e uritura. Por para se ta sulmonin ujqit, djaloshi nxjerri telefonin mobil nga xhepi dhe lëshoi njërën nga këngët e heavy metal grupit amerikan, Megadeth.

Walterit i kishin thënë prindërit më herët se në rast se përballet me një situatë të tillë të mos ikë, por të përpiqet disi t’i frikësojë. Muzika e zëshme u tregua si metodë e efektshme. Zëri i fortë i kitarës duke se hutuan kafshët dhe i detyruan të arratisen.
Djaloshi në fund arriti në shtëpi, ndërsa pjesën tjetër të rrugës, si masë preventive, e kaloi duke dëgjuar Megadeth.
 
Top