• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Melçi ne salce

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

1kg melci te lara e te prera ne feta te holla dhe te bera me kripe pak min para gatimit

2 lug supe miell

vaj

miell per skuqjen

2 lug supe uthull

,krip,,piper,,gjethe dafine

PERGATITJA

Hidhet vaj ne tigan ,,behen me miell fetat e melcise dhe skuqen ne flake te mesme ,hiqen dhe ruhen ne nje vend te ngrohte

ne vajin qe perdorem hedhim pak miell dhe e skuqim pak pastaj hedhim uthullen e holluar me pak uje ,kripen piperin gjethen e dafines,,,e leme salcen te zjeje per pak kohe pastaj e hedhim siper fetave te melcise
 
Top