• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Melci tave me rigon

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

Ne kete gatim perdoren te brendeshmet e bagetive,,si melci,shprekte,veshka,e gjendrra

Pasi i lajme i presim ne copa te vogla dhe i vendosim ne tave

Marrim 2-3 qepe disa thelbinj hudhre ,pak majdanoz dhe i grijme mire e mire dhe i hedhim ne teve te melcite

Hedhim 2-3 lug gjell gjalp te shkrire,,krip ,piper ,,rigon

Ne nje tas te vogel hedhim 1 lug supe mielll e perziejme me pak uje sa te behet si pelte dhe pastaj hedhim dy lug supe salc domatesh i perziejme mire mire dhe e hedhim dhe kete te melcite.

Hedhim uje sa te mbulohet materiali dhe e veme taven ne furre te nxehte me pate me temperature 180

Pjekja vazhdon derisa tew mbetet ne pak salce
 
Top