• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendimi i çastit

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,979
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Ti je natyrale e bukur 😍 wow 20 that’s a lot .. enjoy.-hug-

Ps…It’s this one hun .

Yep ❤
thanks 🧸

Me eshte irrituar pak fytyra - po marr Kollagen dhe normalisht vitaminat.

Faturat ia kalova sigurimit te me kthejn pas leket e doktorave 😌
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,517
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Yep ❤
thanks 🧸

Me eshte irrituar pak fytyra - po marr Kollagen dhe normalisht vitaminat.

Faturat ia kalova sigurimit te me kthejn pas leket e doktorave 😌
Perse te eshte irrituar hun ? Try 2have regular facials and a good skin care routine .

Ndersa ne lidhje me vitaminat une c’fare marr nga food se k’to tablets or any other forms nuk marr asgje .
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
2,979
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Bleva nje hydration creme ...
Mirepo une e kam lekuren qe ka vete hydratation ... plus bej perdite maska :/
Mu irritua shume keq :(
Dje isha tek dermatologu dhe me dha krem e me keshilloi te perdor sa me pak kremra.

Do i shmang te gjitha pervec disa maskave qe kam blere.

Gjithsesi kam doktorr te mire :) e kam shoke austriak dhe e di qe jam e sigurt, bera kontrollet e nishaneve se kam shume shume shume gjithandej :(Perse te eshte irrituar hun ? Try 2have regular facials and a good skin care routine .

Ndersa ne lidhje me vitaminat une c’fare marr nga food se k’to tablets or any other forms nuk marr asgje .
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,517
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Bleva nje hydration creme ...
Mirepo une e kam lekuren qe ka vete hydratation ... plus bej perdite maska :/
Mu irritua shume keq :(
Dje isha tek dermatologu dhe me dha krem e me keshilloi te perdor sa me pak kremra.

Do i shmang te gjitha pervec disa maskave qe kam blere.

Gjithsesi kam doktorr te mire :) e kam shoke austriak dhe e di qe jam e sigurt, bera kontrollet e nishaneve se kam shume shume shume gjithandej :(
No if u have sort of oily skin u need a good exfoliation so this one is perfect for u …u use it twice a week , leave it on 5-6 min only dhe hiqe ..&
it leaves ur skin amazing .

Nese nuk merr k’te … then one mask per week it’s fine but make sure and exfoliate twice per week night time only .

So this is ur routine in general .. easy and simple , a good cleanser for ur skin type ( myself i use Elemis
Cleansing balm ) .


Morning routine
- Cleanse
- Toner
- A good day Moisturiser based on ur skin type .

Evening routine
- Cleanse
- Toner
- A good night luxury moisturiser ( as skin it regenerates at night time while we sleep )

This routine u do it non stop and everyday morning an evening … then exfoliate twice per week , have a mask on ..once a week and a regular facial every 4-weeks.. and this is all u need for a nice healthy skin . :)

Megjithese une facials i bej almost weekly se vdes per to .😆😜

Ps… e qysh te dolen nishanet ? se lekura rregullohet .🙂
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,967
Pikët
113
Paramendo ikin njerezit per te blere ke dyqanja dhe papritmas del nje barkderri asocial nga bdhoku edhe gjuan me shigjeta te Robin-hutit 🦉 :unsure:

1634192721311.png


 
Top