• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendimi juaj mbi tradhëtinë

Stelar

white light
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
35,432
Pikët
113
Vetes i ke rene ne momentin qe vendos qe te besh edhe dicka te tille ... pastaj jane te tjeret ato qe marrin vendime dhe denime ndaj teje e jo ti ndaj vetes tende .

S’ka kuptim kjo . LooL
Nje her tradhton njera pal...pala tjeter e shumfishon me 5 her``fumato``
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,678
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nje her tradhton njera pal...pala tjeter e shumfishon me 5 her``fumato``
E pra but Dirty business... gje e ulet . LooL

Njihen me gisht k’to tipet e tipat .. Ashtu sic edhe hajdutet pshm .

Tradheto familjen te vene vizen, shoqeria po Ashtu ... ndersa ne cift ku te gjejne ndonje budalla te shkrete, dmth nje lidhje pa lidhje. LooL
 

Heshtje

V.I.P
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
3,262
Pikët
113
Nuk kam tradhetuar asnjehere e shpresoj mos te jem tradhetuar. Ndofta kam qene totalisht e permbushur nga lidhja...ndofta...
Do lindte me teper pyetja nese do falje tradhetine?
Ne kete situate do preferoja mos ta dija; deri kur nuk ka femije ne mes, priten drute shkurt. "Popudhi" thote, kush la tradhetuar njehere, do ta bej serisht.
Kur eshte familja/femija... ehhhhh, bohhhh situata nderlikohet ?‍♀
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,653
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Mendimi Juaj Mbi Tradhtin

Preferoj se paku ne bindjet e mija aq me teper kur i shfaq ne kushte te tilla, te mos kem Pergjigje Klishe.

Tradhetar/e ! nese te thone psh ose i thua dikujt eshte vleresim negativ.Pra i bie qe te themi se eshte e Keqe dhe e denueshme.

E shmangim dot ? ......... :)
Bravo ! ulu lljet !
----------------------------------🥴
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
5,428
Pikët
113
Tradhtia eshte nje lloje thirje ne heshtje kur nuk je i lumtur ne nje lidhje .

Sic e ka shkruaj dikush ketu , te gjithe tradhtojm . Dikush ne mendime , dikush tradhtin e ben fakt te kryer ect ect
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,253
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Karakter i dobët..hipokrizi , mllef dhe urrejtje e akumuluar mbi ate qe jeton dhe që se pranon realitetin që ke krijuar në imagjinatën tënde , frikë në perballje me të vertetën ...poshtërrim i vetvetes.
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,218
Pikët
113
Tradhetia nuk eshte e njejta te meshkujt me femrat.
Meshkujt kane probleme me libidon gje qe gruaja sja ploteson dot ne afatgjatesi.. ai i shkreti jo se tradheton se se do gruan por kerkon dike te shfryhet , kurse femra, ne pergjthesi flas ne te dyja rastet, tradheton kur nuk shkon mire ne martesen e saj.. femra gjithsesi ngelet me e ndergjegjshme ne lidhje me tradhetine.. kurse meshkujt jane femi te vegjel kur vjen puna te pika e dobet 😂😂
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,253
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Tradhetia nuk eshte e njejta te meshkujt me femrat.
Meshkujt kane probleme me libidon gje qe gruaja sja ploteson dot ne afatgjatesi.. ai i shkreti jo se tradheton se se do gruan por kerkon dike te shfryhet , kurse femra, ne pergjthesi flas ne te dyja rastet, tradheton kur nuk shkon mire ne martesen e saj.. femra gjithsesi ngelet me e ndergjegjshme ne lidhje me tradhetine.. kurse meshkujt jane femi te vegjel kur vjen puna te pika e dobet 😂😂
🥴
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
46,976
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Tradhetia nuk eshte e njejta te meshkujt me femrat.
Meshkujt kane probleme me libidon gje qe gruaja sja ploteson dot ne afatgjatesi.. ai i shkreti jo se tradheton se se do gruan por kerkon dike te shfryhet , kurse femra, ne pergjthesi flas ne te dyja rastet, tradheton kur nuk shkon mire ne martesen e saj.. femra gjithsesi ngelet me e ndergjegjshme ne lidhje me tradhetine.. kurse meshkujt jane femi te vegjel kur vjen puna te pika e dobet 😂😂
Mashkulli e ka fajin sido qe te jete, ky ishte konkluzioni :)
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
29,119
Pikët
113
Tradhetia nuk eshte e njejta te meshkujt me femrat.
Meshkujt kane probleme me libidon gje qe gruaja sja ploteson dot ne afatgjatesi.. ai i shkreti jo se tradheton se se do gruan por kerkon dike te shfryhet , kurse femra, ne pergjthesi flas ne te dyja rastet, tradheton kur nuk shkon mire ne martesen e saj.. femra gjithsesi ngelet me e ndergjegjshme ne lidhje me tradhetine.. kurse meshkujt jane femi te vegjel kur vjen puna te pika e dobet 😂😂
Une thashe, se do thoje,

Tredh tija,..:D
 

Anemone

V.I.P
Anëtar
Sep 27, 2014
Postime
31,218
Pikët
113
Mashkulli e ka fajin sido qe te jete, ky ishte konkluzioni :)
Jo nuk eshte pune faji Coli.. e gjitha eshte te thelbi i ceshtjes. Thelbi per meshkujt ngelet epshi dhe tundimi.. shumica mendojne se nje jete kane dhe duan te perfitojne nga jeta apo dhe rinia e tyre kurse thelbi te femra ngelet ndjenja.. femra eshte emocionale.. ndaj sduhet te jesh emocionale por duhet te kuptosh thjeshte mekanizmen e mashkullit dhe ate te femres.. kaq e thjeshte eshte! Sduhet me besu ne endrra por ne fakte!
 

Enisa

First
Staff member
Anëtar
May 8, 2020
Postime
9,120
Pikët
113
Vendndodhja
Shqipëri
Tradhetia nuk eshte e njejta te meshkujt me femrat.
Meshkujt kane probleme me libidon gje qe gruaja sja ploteson dot ne afatgjatesi.. ai i shkreti jo se tradheton se se do gruan por kerkon dike te shfryhet , kurse femra, ne pergjthesi flas ne te dyja rastet, tradheton kur nuk shkon mire ne martesen e saj.. femra gjithsesi ngelet me e ndergjegjshme ne lidhje me tradhetine.. kurse meshkujt jane femi te vegjel kur vjen puna te pika e dobet 😂😂
Mendon se gratë e kanë të zgjidhur problemin me libidon?
Them se duhet të përdorim të njëjtin etalon nëse bëjmë paralelizma,në kuptimin që kur i trajtojmë meshkujt si qënie që kënaqin libidon ashtu të trajtojmë dhe femrat; se shpesh kur gjykojmë femrat më shumë i konsiderojmë si bashkëshorte dhe nëna dhe jo thjesht femra...ndërsa për meshkujt nuk e përdorim këtë logjikë, bashkëshort dhe baba po themi thjesht mashkull.
Thënë këtë nuk dua absolutisht të mbroj asnjë nga palët tradhëtuese...mendoj se është mirë të arrihet të ruhet një ekuilibër në një marrdhënie dhe të dyja palët të kujdesen për libidon e njëri tjetrit.
 
Top