• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendimi juaj per krimin e pasionit

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Cmendim keni per krimet pasionale qe shfaqen her pas here si nji kujtim i kobshem ne realitetin shqiptar ë
mendoni qe duhet vrar per dashuri ??
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

nga dashuria ne urrejtje dhe pastaj urrejtja dominon mbi arsyen,,,,,,& drejt ne ferr
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

Gjykoj qe Jo
Njeriu behet nervoz kur Nuk arrin ate qe Do
Edhe Xhelozia per bashkeshortin/en e njejta gje eshte
Ndjehesh keq qe S'munde te jesh Ti qendra e vemendjes se tij
Po Jo Kurre Se Si Te Mendosh Vrasjen
Jeta eshte Plot ngjyra Zbulo ato ngjyra qe ty te vijne per shtat edhe nese bashkeshorti/ja te tradheton dmth se s'jeni ne te njejten linje ndjenjash
Per te ardhur keq eshte po Ne fund te fundit Jo HATAJA
Zgjedhja jote Eshte Nese e Pranon kete menyre jetese apo Jo
Nese Po vazhdo si e ke koken
Nese Jo lere se me e qete do jesh

Ti S'je Askushi Per Te Mare Nje Jete Qe eshte Privilegj per Njerezit Qe Dine Ta Jetojne
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

kjo % e njerzve jan te smur, si mund te vrasesh për dashuriëë sado e dhimbshme te jet situata sjemi askush me i mar jeten tjetrit... (megjithse ndonjeher na vjen nepermen :D :)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
dmth sipash jush otello dhe historia e tij skan vlera ëëëë
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

Ka Percjell mesazh Njerzor
Po Jo realitet

I dashur Je askushi per te privuar dike te jetoje
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
dmth sipash jush otello dhe historia e tij skan vlera ëëëë
Othello ka vlera lal por puna eshte se ai u manipulua nga Jago tani se besoj se ti apo na nje tjeter do besonte dike para se te fliste me personin e zemres. Edhe puna eshte se Othello eshte tragjedi po nuk pati nje perfundim te trishtuar nuk mund ta quash tragjedi.

Outline of Aristotle's Theory of Tragedy
in the
POETICS

ëTragedy, then, is an imitation of an action that is serious, complete, and of a certain magnitude; in language embellished with each kind of artistic ornament, the several kinds being found in separate parts of the play; in the form of action, not of narrative; with incidents arousing pity and fear, wherewith to accomplish its katharsis of such emotions. . . . Every Tragedy, therefore, must have six parts, which parts determine its qualityënamely, Plot, Characters, Diction, Thought, Spectacle, Melody.ë
 

Spring

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 2, 2009
Postime
45
Pikët
0
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

Jan cmend njerzit ca komenti me be per ketovetem se me vjen shume keq per ato qe behen pre e nje krimi tille..
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
sa gjynah me vjen per ju duket qe skeni dashuruar kurr se ndryshe do e kuptonit qe kjo mund te ndodh
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

ata qe bejn ket gjo jan rend i kan ik bletet i ka ngel vetem kosherja
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

Sa gjynaf Qe ti Stealth je kaq i dhene pas vetvetes
Se nje njeri qe pretendon se e do Si mund Ta Shohesh Te Vdekur ëëëëëë!!!!!!!!!!!
Ti thjesht je Xheloz :D :D*Pseeeeeeeeee Pseeeeeeeeeeeeeee Pseeeeeeeeeee Te te Tradhetojeeeeeeeeee :D :D*
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Ata Qe Thon Nuk Vrasim Nuk Kan Dashuruar Sic Duhet Ose Nuk Dijn Te Dashurojn Dhe Te Dijn Se Ca Ndjenje Ka , Ateher Pse I Falni Dhe I Jepni Gjithcka Personit Qe Doni Me Gjith Zemer, Apo Doni Qe Te Tallet Dhe Te Luajn Me Ndjenjat E Juaja, Ndersa Ti Si Nje Kukull Pa Shpres Te Flakesh Tutje Ne Kauzin E " Eresires Dhe Vuajtjes Pa Fund " , Por Me Sa Duket Nuk Paskeni Ndjenja Te Forta Dashurie. Un Per Vete Do E Beja Per Ate Qe E Dua
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
orkidea se ke iden sa mjan bo briret nga tradhtit edhe pak i fal barazimin drerit lol
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

ncncncn
Te duash edhe te te duan me te njejten monedhe *Eshte Fat*
Nese dikush nga partneret nuk Te Respekton ne Ndjenje Te Jesh i Sigurt qe Fajtor Jeni te Dy
Diku cifti Gabon Pa Dashje Po Ka Gabuar
Ne Raste te rralla Partneret perpiqen ta shpetojne dashurin e tyre :( Fatkeqesisht gjejne rrugen me te shkurter Tradhetin
Pune per Ta se c'zgjedhje bejne Faji eshte i perbashket
Si Guxon Ti qe Je Bashkefajtor T'i Maresh Jeten Partneres/it Tend/eëëëëëëëëëë!!!!!!!!!!!!
Pse s'ben Vetvrasje Qe te Bish Rehatëëëëëë!!!!!!!
Jo Cuna Dhuna Eshte Konkluzioni i nje njeriu me Gjykim Te dobet
Leri kohe Vetes te Gjesh Gabimin Tend Ku Gabove TI qe Arritet Ketuëëëëëë
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
moj po ne qe jena virgjerusha e qe skena tradhtu kurr çfaj kemi qe na fut ne grupin e te poshterve ti lol
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

Orkide Sme Duket Mendim Me Argumente Te Forta Kjo Qe Sa Po The Por Kuptoje Mir Se Ckam Dashur Te Cilesoj Me Lart Nese Nuk Te Bej Kurr Keq Dhe Nuk te Tradhetoj Ateher Dua Te Ma Kthesh Me te Njejten Monedh Nese Ndodh E Kunderta Nuk Dij Te Fal Sepse Nuk Jam As Kish As Xhami Ku Njerzit Mund Te Falin Gjynafet E Tyre - Eshte Nje Shprehje Qe Eshte Then Nga Me Te Mencur Se Ne, Kur Dikush Gabon Jepi Denimin Qe Meriton Dhe Ne Kete Rast Dashuria Eshte Lumturi Ose Hidherim.
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

Nese Personi Eshte I Zgjuar Ben Zgjidhjen E Duhur.
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Mendimi juaj per krimin e pasionit

ScArFaCe Mund te Besh 1001 Zgjedhje TE Tjera Vdekja Eshte e Rend Kush Vret ne Emer te Dashurise Eshte Egoist
Pastaj Ky Eshte Mendimi Im


Me Falni Kur Drejtohem me *TI* Nuk kam Qellim Direkt *TI* Eshte pergjithesuese ne Gjini edhe ne LLoj Faleminderit
 
Top