• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Cmendoni per fen ? sa besoni dhe ku besoni dhe pse besoni ?
personalisht mendoj qe feja esht nji menyr qe per mua esht shum e ulet per te ushtruar ndikimin ose fuqin mbi njerez te pambrojtur nga veshtiresia e jetes(mentale,sociale)
jepni mendimet tuaja duke faktuar ate qe thoni
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

une jam katolike bej kryq dmth dhe besoj :p kur kam ndonje hall i lutem zotit dhe pastaj harroj haahahahahahahahah nejse besoj ne zot si te gjithe te tjeret dhe per mua cdo nejri ka fene e vet dhe beson si ti doje qefi
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

Un jam mysliman kshu po sbesoj fare te asnjilloj gjeje :D
 

Spring

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 2, 2009
Postime
45
Pikët
0
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

Jam myslimane dhe besoj ne Allah(xh.sh) Besoj ne diten e gjykimit...mundohem te mbaj disa kushte por sjam shume fanatike ne fe.Dmth deri ne nje fare pike .
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

une besoj vetem tek zoti.. as te krishti as tek allahu..
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

Un sbesoj fare te asnjeri :D
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

mir e bon...
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

JO se dhe aq mir se boj se jam ne asmeri me 99% te njerezve qe njof per ket pun po ca me bo un tani sbesoj ene sdu me besu :)
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

hajt se u bone me nje kolege... :) un kto fet si besoj fare fare vetem nji zot esht dhe per ate lutem (kur jom nhall) :))
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

PO puna osht qe un sbesoj fare as te ky zoti :S po me mir mos flas per ket tem se kan per te me perzon nga forumi :D
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

ahhh ktu e ke keq... nejse menimi jot nuk e gjykoj...
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

ah shyqyr qe doli 1 qe e respekton mendimin tim :) dhe qe nuk me inponon te besoj
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

jo se du ti jap merita vetes por se kom gjyku apo se kom imponu kurr njeri der msot.. gjithsecili ka opinionin e vet sic kom un timin, ashtu sic dua ta respektojn opinonin tim ashtu dhe ja respektoj.. (fola shum mbuket):D
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

tamam ashtu eshte secili ka mendimet e veta dhe duhet tja respektosh mendimet ( ke fol tamam ) ;)
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

Fare Fare Fare te asnjoni sbesoj Un :)
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Mendimi juaj persa i perket Besimit Fetar

Une jam myslimane..dhe besoj ne allah!! mundem te them se bej dua dhe bej shyqyr per ato qe kam dhe per mireqenien time dhe ato qe i dua...!Nuk jam fanatike e theksuar!! perkundrazi njeriu mysliman eshte shume modern por varet sesi njerezit e perdorin fene..ne ditet e sotme..Mendoj se njeriu ka nevoj te besoj ne allah..Por varet mjedisi se ku ndodhen ata/ato.dhe sa e kan trashiguar ne familje..
gjithesesi ju uroj shendet!! Gezuar dhe naten e madhe..se sonte eshte kandil!! :)
 
Top