• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
te dashur furomista mendoni se kohet e fundit dashuria eshte cndruar ne kulm ne interes?

un besoj se po me pak perjashtime(sidomos ne shqiperi)

ju cfar mendimi keni?
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Mendoni se dashuria kohet e fundit eshte c'ndruar ne interes?!

Besoj qe ka dashuri pa interes...ashtu siq ka dhe lidhje me interes..(ekonomik)se tek e dyta fjala dashuri nuk ekziston kemi shtirje hipokrizi dhe mashtrim..se ai qe mashtrohet nuk e din se e kan marre per interes te kartave bankare ose i arsye ose tjeter..ai beson qe ka marre dashurin e jetes ne krahun e tije...dhe njeri nga parteneret qe eshte i mashtruar jeton i lumtur deri sa ta zbuloJ,
ka dhe martesa komplet interesi luhen larte me llogjike te te dy partnerve por ne nje elite te larte dhe nuk besoj qe ndryshojne ndonje % ne shoqerin e perditshme...
Por dhe diqka do theksoja gjithqka ne jete don llogjike deri ne nje fare shkalle ...Pra dhe dashuria ka nje fare interesi ne vetevete.....duke hequre ate material prape ngelet interesi.. ai i mendimeve plotesimit te vetes..te botes se brendshme..qe marrim dhe japim me partnerin..pra te dua se me ploteson..te dua se me ben te ndjehem mire..te dua se ke virtyte te mira..pra ne funde te fundit vete interesin dashurojme..se keto te mira mendime virtyte te partnerit dhe bota e pasure shpirterore e tij na ben te ndjehemi mire pra e then pake ftohet na sherben nje nga pikpamjet por len vende per shume diskutime kjo teme ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohet e fundit eshte c'ndruar ne interes?!

Cnderuar apo shnderruar? lol

Ka disa vite qe eshte shnderruar dashuria (How to make money doing something I love.) ;)
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: Mendoni se dashuria kohet e fundit eshte c'ndruar ne interes?!

e njejta gje esht Cnderuar apo shnderruar? edhe po ti vem kaq rendesi esht -shendrruar- cold fusion por gabimi im na fal mer lal njeres jemi edhe gabojm ndonjer ne germa.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Titulli: Mendoni se dashuria kohet e fundit eshte c'ndruar ne interes?!

e njejta gje esht Cnderuar apo shnderruar? edhe po ti vem kaq rendesi esht -shendrruar- cold fusion por gabimi im na fal mer lal njeres jemi edhe gabojm ndonjer ne germa.
Sa seriozisht qe e more! As qe e ve ne diskutim qe te gjithe bejme gabime. Nese do i ktheheshim c'do shkrimi do gjenim nje mal me gabime. Nese e ke pare, une e kam thene me shaka. ;)

Shendruar - Eshte fjale e huazuar. :)

Definicioni - fjales shnderruar:
SHNDËRRUAR mb.

Që ka ndryshuar rrënjësisht, që ka marrë një pamje a një formë tjetër, që ka fituar një natyrë a një përmbajtje të re, që është kthyer në një gjë tjetër; që ka ndryshuar shumë pamjen. Natyrë e shndërruar. Dukej krejt i shndërruar.
 

Chanel

°.•°•.★DIVA★.•°•.°
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
187
Pikët
0
Vendndodhja
Underneath the stars
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Sa përzemër e paska ky SubZ sipër drejtshkrimin e gjuhës, aq shumë sa nga euforia i shpëtojnë gabimet e tij (ç'do).

Dashurisë të dashur njerëz i ka humbur vlera dhe rëndësia. Më parë ishte më e bukur, kishte letra dashuria, kishte përkushtime e dedikime, kishte sakrifica, takime të fshehta, kishte sinqeritet e pastërti, kishte shumë magji.

Tani është shndërruar* (sipas korrigjimit me vend) në një mall tregu, shitet e blihet sipas humorit, qejfit, modës e interesit sigurisht.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,246
Pikët
113
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Dashurisë të dashur njerëz i ka humbur vlera dhe rëndësia. Më parë ishte më e bukur, kishte letra dashuria, kishte përkushtime e dedikime, kishte sakrifica, takime të fshehta, kishte sinqeritet e pastërti, kishte shumë magji.
Ka qene interes i PERBASHKEM
Sot eshte INTERES i vecante.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,871
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

-Jo per ato qe duan vertet te dashurojne, apo ta ndiejne vertet Dashurine-
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
32,379
Pikët
113
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Une mendoj qe po u shenderrua ne interes e ka fundin e shpejt.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Po,nuk diskutohet.
Mjafton te shikosh temat:Valsi dashuris.Tango dashuris.Dashuri ne akull.Akulli ne dashuri.Ne cilen dashuri e gjeni ate qe keni humbur.Mund te dashurojne dy prostituta bashke.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,289
Pikët
113
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

dashuria ne vetevete eshte nje forme interesi.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,871
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

dashuria ne vetevete eshte nje forme interesi.
Pse, mund te biesh ne dashuri me 1 peisazh te bukur, me henen/yjet etj etj .....pra me interes jane njerezit.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,074
Pikët
113
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Kam frike se po. Edhe eshte e tmerrshme ta mendosh. Shume e tmerrshme!

Dhe kjo, jo ne drejtim te meshkujve, por keto kohe ndaj femrave.
 

shoku_tanku

O Sali o hero gjith shqipria ty te do
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
37,486
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Kam frike se po. Edhe eshte e tmerrshme ta mendosh. Shume e tmerrshme!

Dhe kjo, jo ne drejtim te meshkujve, por keto kohe ndaj femrave.
femrat jane njohur qe ne kohet e lashta per natyren e tyre praktike..mjafton te kujtosh perrallat,kur princesha i thoshte metuesit se do behej nusja e tij vetem nese vriste dragoin dhe merte qypin e florinjve..sa kam qene femije nuk kam degjuar ndonje perralle ku princesha ti jepej djalit te ngrate pa i parashtruar ndonje kerkese absurde
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
35,074
Pikët
113
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Atehere, "Karma is a bitch!".
 

Xhebraili

El Pistolero
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
4,003
Pikët
0
Vendndodhja
Peja
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

femrat jane njohur qe ne kohet e lashta per natyren e tyre praktike..mjafton te kujtosh perrallat,kur princesha i thoshte metuesit se do behej nusja e tij vetem nese vriste dragoin dhe merte qypin e florinjve..sa kam qene femije nuk kam degjuar ndonje perralle ku princesha ti jepej djalit te ngrate pa i parashtruar ndonje kerkese absurde
hahahhahahahahhahahahhahhahha i madh je tankist hahahhahahahhahaha sa kam qesh me lot
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,289
Pikët
113
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Pse, mund te biesh ne dashuri me 1 peisazh te bukur, me henen/yjet etj etj .....pra me interes jane njerezit.
sii!!!! me yjet dhe henen!! se kishim fjalen per keto lloj dashurish por prape po re ne dashuri me ato prape per interes je sepse dicka qe ti peqen qe ti do per veten tende per interesin tend te ben te dashurohesh me ato. edhe thjeshte kenaqesia qe te jep bukuria e tyre.

duhet te kuptosh se si po e konceptoj une interesin ne kete raste sepse ka shume menyra per ta pare interesin.

gjithsesi une te dashuria per interes nuk shohe ndonje te keqe shume te madhe pasi sic po perpiqem te shpjegoj cdo lloj raporti e dashurie ne njefare menyre eshte interes, por e keqe eshte interesi pa dashuri :)...gjithmone kur flasim per mardhenie ne cift.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,871
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Mendoni se dashuria kohët e fundit është shndërruar në interes?!

Kot fare, po ta sjell me afer (prape jashte interesit).... mund te dashurosh dike edhe pa qene ne dijeni pala tjeter.....

Kshu si thua ti i bie, qe edhe veten tende e don per interes sepse ashtu te intereson ty ...lol
 
Top