• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ?

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Personalisht mua sme pelqen ekspozimi i shumte, spo them se nxore kerthizen po kur kam qen kam par shume qe ekspozonin shume pies te trupit sa per vemendje une e quaj budallik kete, dhe jo per gje po ma shpifte kur dhe gocat e shekndosha nxirnin tere barkun jasht, oh zot thash me vete keto jan per ti veshur me xhup ne vere se i kan shtresat e dhjamit pal pal spo them per te gjitha..:)
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

gocat atje e teproj shum, seriosisht puna esht se i duket dhe vtje bukur, te ishin ktu i tallnin, ku kujtojn se shkojn vesh kshu as ne dasem boooh.
SA ME THJESHT ME BUKUR, EKSPOZIMI I TEPERT E UL SIFEMER SI LEN GJE IMAGJINATES.
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

besoj se nuk e teprojne aspak per thjesht faktin qe bejne ate qe duan dhe ndjehen me mir :) por shqipetarit nuk kemi cti bejme qe e ka ne gjak fanatizmin
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

nuk esht pun fanatizmi e teprojn se sdin me u vesh troc..
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

hahaahhahah firewall ishalla sheh ndonjeren ashtu si do ti:) nejse duhet te dine si te vishen e jo si te expozojne pjeset e trupit njera ane kjo, dhe sa me thejshte aq me mire per nje qe ka pak ne koke se spo flasim per ato qe i kan mend pas koke:)
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

nuk shtoj me i dha fund MIKELA lol
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Ne shqiperi kam ikur qe e vogel edhe sjam kthyer me, keshtu qe nuk mund te gjykoj dicka pa e njohur nga afer. Nga ato qe me kan thene jan te "Zvhvilluara" femrat andej edhe shume te lira nga ana e familjes ose burrit ne disa raste. Prape si prape ky eshte vetem nje opinion i bazuar nga ato qe me kan thene.

Konkretisht sme intereson se cfare vesh apo se cfare ben nje femer ketu ku jam, apo ne shqiperi. Te veshi cte doje mer bab po te pelqeu mir po ste pelqeu kthe koken nga ana tjeter. Tough luck!!
 

Jolene

🪢
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,412
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

Un isha ne ver, kishe lezet te shifje shqiptarkat :) gjithsesi.. kodi i veshjes esht shume i rendesishem por sjan vetem shqiptaret qe se rrespektojn.. sic thot edhe Firewall "fanatizmi" i/na ben te biem ne sy me teper.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

Dhe un jam rrit jashte shteti..biles ketu ku jam..shprehen stilistet me te medhej eshte "vendi dhe origjina e modes"....po kur kam shku ne shqiperia ..flas ketu e 3vjet me perpara..jam habit OMG bythet jashte..barku jashte..gjoksi gjys jashte..ca te them ..lemeri..
ketu ishte moda me pantallon te shkutra dhe me geta poshte..tholla kuptohet ..se varet nga sezoni..dhe un isha nver ...kur shkoj atje ..pupupu
s'eshte pun fanatizmi po kur pashe ter ato kofsha vallai ..i qaj hallin meshkujve shqiptarelol
e kuptoj pse jan aq zjarrma :D
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

e kush jam une te gjykoj femrat ne shqiperi apo kudo ne bote se si vishen..aq mire e bejne qe ja luajne fene sa se keni idene ...te vishemi si te duam sepse njerezit do flasin qe do flasin...ate pune kane .. veshja shume here te ndihmon te kesh me shume konfidenca ne vetvete ...why not use it/ as nuk vret njeri asgje :)
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

Goca e keni qa me lot hahahaha , nese vishni rroba banjoje ne qytet ne lazh cfare do vishni ?
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

un per vete jam fanatike re vlla ..dmth jo per te tjer ..po fanatike ne vetvete..sdla dot me by**jashte. ...e them se me i thjeshte te jet njeriu..me i bukur e me fisnik del!
Maj mend kur vajta ne shqiperi..shifja gocat me pantallona te shkutra ..un dola me 2shoqe...vesha pantallona te shkurtra.. si ata pra *demek ju pershtata modes *
ata filluna derr verr ..se cova as gjys ore vra ne shpi e me geta poshte ..si jam mesuar ne fr..se troc ..mduket vetja si prostitut..
njeriu eshte dhe si te mesohet..un dua thjeshtesin :)
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

Te japesh 1 mendim nuk do te te thote te paragjykosh. Une mendoj qe femrat shqiptare kane 1 ekstravagantitet te tepruar. Menyra se si vishesh nuk tregon asgje tjeter vecse personalitetin dhe kategorine qe i perket.
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
209
Pikët
28
Titulli: Mendoni se e teprojne femrat shqiptare me veshjen ..ëë

Me than te drejten robi nuk duhet gjyku prej veshjes. Çohesh ne mjes e vesh ca ta ka qejfi - por dihet qe gjithça ka nji kufi.

Psh: nuk munesh me shku ne shkolle e veshme per disko - kto jan te ekzagjerume e asht turp per nji femen kjo gja. M'kujtohet qe para dy vjetesh isha te Universiteti i Tiranes, dhe njana me bani pershtypje ma shum se te tjerat se kishte vesh minifun te bardh - nji bluze te hapun te gjoksi, barku jasht, rregullu floket, ly ranshem e po shkonte ne shkolle. Ça me ba? Me josh profesorin per ti dhan note te mire. Se kshtu i bie - e manej ankohen se nuk iu japin notat qe meritojne.

Nuk ka asigja t'keqe nqse femra vishet. Por duhet me dit si me u vesh. Po deshte me vesh minifun - vish fustan te myllun ke gjoksi - qe syte te shkojn te gjatesia e kamve.
Po deshe me nxjer ne pah gjokset - vish pantallona. Nqse te pelqen kurrizi ma shum - vish bluze qe lidhet mas qafet, po jo te tana per i her.

Po per menimin tem ma shum abuzojn me veten vajzat Shqiptare. Nji femen e re, ka lekuren e njome dhe asht gjynah nqse malloset me makiazh te teprum se (1) hum bukurin e vertet qe ka e (2) demton lekuren e vet se nuk merr frym, e bllokojn produktet qe shumicen e kohes jan te skadume. Femra duhet me u ly me nxjer ne pah bukurin qe ka - shkelqim buzesh, nje laps te syte etj.

Por gjithkush per vete, s'kam pse te paragjykoj. Vishem sipas qejfit tem e s'para gjykoj te tjerat vecse me vjen keq kur i shoh qe bahen ne at far fejet.
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Si vishen shqipetaret ?!

Ne nje diskutim rreth kesaj teme thashe se, sot ne bote mund te shikosh japoneze por edhe afrikane bionde, me floke te verdha. Natyrisht imitim.Pra, eshte nje tendence njerezore per te imituar dhe kjo ze vend sidomos ne individet pa taban, njerez te lehte, pra koke bosh. Pikerisht kjo cilesi njerezore synohet ne industrine e reklamave ku riperseritja bene qe ajo te zeje vend. Puna behet me e lehte ne kete industri sidomos kur tipat jane intesivisht ne kerkim te imitimit...
Persa i takon rinise shqiptare duhet thene se, ajo nen shembullin dhe stimulimin e politikaneve kerkon dhe imiton anet me negative te botes se qyteteruar.
Vrasje, vjedhje,grabitje, korrupsion, prostitucion ka edhe ne Amerike- thone politikanet shqiptar- per te justifikuar poshtersite e tyre. Une dua te them se, ne Amerike ka edhe denim me vdekje ka edhe burg per kongresmena qe mund te kene ngrene dreke qyl ne shkembim te favoreve... Po te shohesh njerzit ne Amerike do te shohesh qe ne pergjithesi kane veshje konservatore. Ne se del i dehur ne publik, denohesh. Sipas zonave dhe qyteteve, femijet poshte 18 vjece nuk mund te dalin nga shtepia te pa shoqeruar me te rritur pas ores 10 te darkes etj... Keto qe permenda une nuk ju interesojne politikaneve shqiptar...
Veshur apo zhveshur? Kjo eshte ceshtja. Si mund te quash veshje kur me shume se 50% e trupit eshte e zbuluar. Ne kete kategori (te zhveshjes) futen shumica e te rejave shqiptare. Ato vishen apo zhvishen tamam si prostituta. Ndoshta edhe jane te tilla. Per kete na siguroi edhe Kryeministri Yne i Nderuar ( njeri nga shkaketaret e renimit dhe degjenerimit te rinise shqiptare) kur tha me rastin e Kampionati Boteror te Futbollit qe u zhvillua ne Gjermani se, “vajzat tona ndodhen atje si prostituta per te kenaqur epshet e botes ne ate eveniment“.
Ne favor dhe me shembull personal per degjenerim-shkaterimin e rinise shqiptare jane edhe OJQ-te. Spikasin ata te “Mjaft” qe jo vetem bejne parada homoseksualizmi por edhe orgjira ne vende publike si ne klubet ne qender te Himares.
Interesant eshte puna e meshkujve. Ata pelqejne kepucet me maje. Gjatesia e majes se kepuceve ndoshta percakton poziten shoqerore. Sa me te gjata majet, aq me e larte pozita ne shoqerin shqiptare. Prej se largu kepucet e tyre duken si anije antike druri Ilire-Liburne ose Vikinge, me majen perpjet.
Bazuar ne faktet e mesiperme shpreh bindjen se, ne se Hollywood-sat,Tom Kruiz dhe Anxhelina Xholi do te dalin me legena dhe kova llamarine ne koke, te paret qe do ta imitojne ne bote do te jene te rinjte shqiptar. Kjo do te beje qe cmimi i legenave prej llamarine te veje ne stratosfere dhe ndonje dinak dhe i mencur bazauar dhe ne iniciativat e Qeverise shqiptare per te thithur investime te diaspores edhe paketa “nje euroshe”, do te investoje ne kete fushe shume fitimprurese, ndoshta nga suksesi i madh ne kete biznes do te rezultoje si “Bilioneri i Pare Shqiptar”. Ketu flitet per para te pastra, sepse po te jete per para droge dhe trafiku, kete shifer (bilionin) e kane kapur shume nga politikanet dhe qeveritaret tane.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Si vishen shqipetaret ?!

-brr- ne pergjithesi sme pelqen....(ka dhe perjashtime dihet...) por me teper habitem pse duhet te vishemi aq hapur sa qe sna ngelen vend te trupit pa treguar.!!! mendoj se pak njerez dijne te vishen si mbas vendit...serioz ose sportive...ose qofte brenda ose jashte qytetit!!! pushime etj.......smbarojne komentet :D
 
Top