• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mesazh në një shishe whisky

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një letër e vendosur në një shishe whisky ka udhëtuar për 11 mijë km nga Kina në Australi ku u gjet nga një djalë dha babai i tij.


Në letrën e shkruar në gjuhën kineze kërkohet miqësi e sinqertë dhe babai me djalin nuk kanë vonuar për të thyer përgjigje…me postë. Lajmin e vecantë e bën të ditur gazeta “Geelong Advertiser”.

Sipas të dhënave, mesazhi nuk ka datë, por ai që e ka nisur, me siguri i dinte “hiletë” e detit, pasi futi në shishe edhe një letër absorbuese, e cila nuk ka lejuar lagështirën të prishë mesazhin e ruajtur shume mirë.

Shishja u gjet nga Michael Lawrence dhe djali i tij Pete në Lorne, zonë në jugperëndim të Melbourne.

“Jam i lumtur që lidhem me ty. Dua të krijoj miqësi. Do të dëshiroje edhe ti?”, shkruahet në mesazhin e firmosur nga Li Xing Bo, një banor i fshatit Liu në provincën Henan.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Mesazh në një shishe whisky

Aq qeka bo puna sa me nis me shishe re ..cncncn nejse Misioni qeka perfundu t'pakten lol
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Mesazh në një shishe whisky

SHum gje e bukur,tregon imagjinaten dhe deshiren e te jetuarit,s'esht her e par qe lexojm gjera te tilla biles i kan dedikuar dhe film nje historie dashurie e gjetur me an te mesazhit ne shishe..
Kur isha e vogel ne plazh dhe un kam pas hedhur por asnje sme ka kthyer akoma pergjigje.. :)
 
Top