• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Microsoft lanson Internet Explorer 9

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Microsoft edhe zyrtarisht e ka lansuar versionin e ri të shfletuesit, Internet Explorer 9, për të cilin kompania thotë se do ta “zbukurojë web-in”.
Beta versioni i shfletuesit IE9 është lansuar sot në Design Concourse Center në San Francisco në një gala mbrëmje, ku morrën pjesë gazetarë, zhvillues aplikacionesh, dhe punëtorë të Microsoft.

Microsoft thotë se IE9 është rilindja e shfletuesit në internet. Sipas gjigantit softuerik amerikan, shfletuesi përfshin përputhje më të mirë me HTML5 dhe standarde të uebit, bashkë me mundësinë e transformimit të këtij shfletuesi në aplikacion interesant me “taskbar të Windows”.
 
Top